У Китаї звинуватили Сталіна в розв'язуванні корейської війни

Корейська війна була розв'язана Сталіним, який хотів встановити прорадянський уряд на Корейському півострові

Провідний китайський учений заявив в інтерв'ю державним засобам масової інформації, що корейська війна була розв'язана Сталіним, який хотів встановити прорадянський уряд на Корейському півострові, а також Кім Ір Сеном.

Газета The Global Times посилається на Шень Чжихуа - директора розташованого в Шанхаї Центру з вивчення міжнародної історії холодної війни (Центр холодної війни "Історія міжнародних досліджень) і професора історії Східного університету Китаю. Оцінки професора Шень Чжихуа базуються на секретних документах, опублікованих після розвалу Радянського Союзу.

"Кім Ір Сен наполегливо добивався дозволу Сталіна і Мао Цзедуна на те, щоб використовувати силу для захоплення Південної Кореї. Проте спочатку обидва вагалися, так як Радянський Союз не хотів ускладнювати відносин зі Сполученими Штатами, а Китай був стурбований своїм власним об'єднанням, - відзначає Шень . - Проте в кінці січня 1950 Сталін несподівано змінив свою думку і погодився з планом Кіма щодо проведення військової операції проти Південної Кореї. Він також викликав Кіма до Москви для таємних переговорів. На зустрічі, що відбулася в квітні, Сталін остаточно затвердив план Кіма про початок війни " .

"Сталін погодився з оцінкою Кіма щодо того, що США відмовляться від участі або у них не буде достатньо часу для того, щоб втрутитися в цю війну", підкреслив Шень. Однак Сталін неодноразово підкреслював, що Радянський Союз не буде надавати допомогу, якщо в цей конфлікт втрутяться Сполучені Штати "і йому вдалося перекласти відповідальність на Мао".

Шень стверджує, що 13 травня 1950 Кім попрямував до Пекіна для того, щоб спробувати впливати на Мао. Мао "з підозрою поставився до повідомлення про те, що Москва вже схвалила план Північної Кореї" і попросив радянського посла Миколу Рощина отримати підтвердження від Сталіна. "Сталін відповів, що він схвалив цей план, однак, якщо Китай не погодиться, то вони повинні будуть знову обговорити це питання, і тоді остаточне рішення будуть приймати самі китайці і північнокорейці. У Мао тому не було іншого вибору, як погодитися із загальною позицією Москви і Пхеньяна, і він заявив, що "якщо США вступлять у війну, то Китай направить свою власну армію для надання допомоги Північній Кореї, і війська можуть бути негайно перекинуті до китайсько-корейського кордону".

Чому Сталін змінив свою думку? Шень вважає, що диктатор був змушений відмовитися від прав власності на Чаньчуньску залізну дорогу, А також від 30-річної оренди бухти Даляня після утворення в 1949 році Китайської Народної Республіки і він хотів забезпечити собі форпост на Далекому Сході за рахунок встановлення прорадянського уряду в Кореї, яка має по три незамерзаючі порти на Тихому океані.

Не часто офіційні китайські засоби масової інформації такі відверті у таких делікатних історичних питаннях. У Китаї переважає думка, відповідно до якої корейську війну розв'язала Південна Корея, що спиралася на підтримку США.

Читайте також:

Путін відмовився порівнювати себе зі Сталіним

У США встановили пам'ятник Сталіну

Сталін двічі відмовлявся вбивати Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: