Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У китайському Ухані помер лікар, який один із перших попереджав про небезпеку нового коронавірусу

Лі звернув увагу на новий вірус ще наприкінці грудня 2019 року.

У госпіталі в китайському місті Ухань помер лікар Лі Веньлян. Саме він був одним із перших медиків, які попереджали про глобальну небезпеку нового коронавірусу.

У лікарні зазначили, що 34-річний лікар помер 7 лютого о 2:58 за місцевим часом (20:58 за київським часом 6 лютого). Про це пише "Медуза".

Спочатку про смерть лікаря повідомило видання Global Times, контрольоване Компартією Китаю. Через кілька годин твіт з цим повідомленням був видалений, а газета з посиланням на госпіталь написала, що лікар живий і перебуває в критичному стані. За даними ВВС, після того як смерть Лі почали обговорювати в соцмережах, чиновники зажадали підключити його до апарату штучного життєзабезпечення, а формулювання в повідомленнях змінити з "помер" на "перебуває в критичному стані".

Лі звернув увагу на новий вірус ще наприкінці грудня 2019 року, спочатку вважаючи, що йдеться про вірус, що викликав епідемію атипової пневмонії. Він опублікував повідомлення про це в WeChat, після чого лікаря відчитали за поширення "помилкових коментарів". Сам він захворів у середині січня.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 88 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції