У КНДР стався радіаційний викид

Анормальні високі показники радіаційного фону зафіксували південнокорейські спеціалісти в районі кордону з КНДР.

Північна Корея могла провести чергове підземне ядерне випробування, вважають фахівці, виявивши в районі кордону з Південною Кореєю підвищений радіаційний фон і неправильна високу концентрацію радіоактивних ізотопів ксенону. Минулого місяця Пхеньян заявляв про технологічний прорив у ядерній сфері.

Джерело радіації поки не встановлене, проте не виключається можливість підземного ядерного випробування. Втім, сейсмологи не зафіксували жодних підозрілих коливань, які б вказували на підземний вибух.

У середині травня Пхеньян оголосив, що північнокорейським ученим вдалося провести реакцію термоядерного синтезу. Експерти поки не можуть сказати, чи пов'язані між собою ці дві події. У Південній Кореї сумніваються, що Пхеньяну вдалося дійсно здійснити прорив у ядерних дослідженнях.

Через три дні після цієї заяви в атмосфері дійсно була виявлена підвищена - у вісім разів - концентрація радіоактивних ізотопів інертного газу ксенону, які з'являються в результаті нейтронного опромінення ядерного палива.

За даними ж південнокорейської газети "Чосун ільбо", яка посилається на думку експертів, Пхеньян міг провести невелике ядерне випробування. "Нами встановлено, що ніякої можливості проведення підземного ядерного вибуху не було", - вказується в повідомленні.

У повідомленні нічого не йдеться про можливий ризик для здоров'я громадян.

Читайте також:

Виявлені уламки корейської ракети, що зазнала аварії

Сеул запустив ракету і відразу її загубив

Південна Корея поскаржилася на КНДР до Радбезу ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: