У Колумбії уряд і повстанці поклали край півстолітній громадянській війні

Президент країни і лідер угрупування FARC підписали мирну угоду.

Уряд Колумбії і повстанці з "Революційних збройних сил Колумбії" (FARC) у понеділок, 26 вересня, підписали історичну угоду про мир, яка завершила останній великий заколот лівих сил у Латинській Америці після понад півстоліття громадянської війни.

Підписи під угодою поставили президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і лідер FARC Родріго Лондоньо Ечеверрі на прізвисько Тімоченко, передає РИА Новости.

Сантос і Тімоченко підписали документ кульковими ручками, зробленими з бойових патронів. Це повинно символізувати перехід Колумбії від насильства до утворення нового майбутнього для країни.

На урочистому підписанні угоди були присутні численні іноземні гості, серед яких генсек ООН Пан Гі Мун і лідер Куби Рауль Кастро. Всі присутні на церемонії були одягнені в білий одяг як символ миру.

Мирна угода між урядом Колумбії і FARC передбачає демобілізацію та амністію для повстанців. Крім того, FARC зможе брати участь у політичному житті країни і балотуватися в парламент.

ВідеоКолумбійська влада вирішила найтриваліший конфлікт у Латинській Америці

Конфлікт між владою Колумбії і лівими радикалами почався в 1960-і роки через невдоволення глибокою соціально-економічною нерівністю жителів країни. З цієї ж причини в ті часи виникали й інші великі повстання в Північній і Південній Америці. FARC була визнана терористичною організацією США і країнами Європи.

За час громадянської війни в Колумбії її жертвами стали більше 220 тисяч осіб, більшість з них мирні жителі, 5 мільйонів осіб стали біженцями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: