У Конго почалася громадянська війна (відео, оновлено)

На сході Демократичної Республіки Конго знову спалахнула війна.

Деталі - на відео Reuters та ТСН.

Розпочалися активні бойові дії повстанців проти урядової армії та миротворців ООН. Вони наступають на Гому (адміністративний центр провінції Північне Ківу). У відповідь миротворці ООН практично не чинять опору.

Повідомляється, що з району бойових дій почався масовий вихід біженців. Лідер повстанців - Лоран Нкунда, колишній генерал урядової армії, організував наступ, попри підписану в січні угоду про припинення вогню.

Причиною порушення домовленостей про мир Нкунда називає бездіяльність влади, яка не захищає його одноплемінників-тутсі від колишніх солдат-хуту з урядової армії Руанди. За словами генерала, він має намір "звільнити" всю країну.

Представник ООН у Демократичній республіці Конго Алан Досс виступив з терміновою заявою, в якій наголошується, що в країні не вистачає миротворчих сил ООН для заборони насильства на сході.

Досс підкреслив, що збільшити кількість миротворців необхідно негайно. Проте, він констатував, що це є маловірогідним, оскільки ООН необхідно затвердити бюджет і дати час країнам зібрати військовослужбовців.

Зараз ООН має в своєму розпорядженні миротворчий контингент у Конго у складі 18 тис. осіб. Миротворці були покликані до країни після громадянської війни 1998-2002 рр., в якій брали участь більше двадцяти озброєних груп, серед них конголезькі повстанці з народності тутсі і руандійських бойовиків, що належать етнічній групі хуту.ВідеоУ Конго спалахнула війна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: