У Конго почав вивергатися один з найпотужніших вулканів світу: в зоні ризику 2-мільйонне місто

Дата публікації
Перегляди
2235
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Конго почав вивергатися один з найпотужніших вулканів світу: в зоні ризику 2-мільйонне місто

Фото: соцмережі

Місцеві налякані червоним сяйвом, що заполонило небо над містом.

На сході Демократичної Республіки Конго у суботу, 22 травня, почалося виверження одного з найактивніших вулканів світу - Ньїрагонго. У зоні ризику перебуває 2-мільйонне місто Гома. 

Про це повідомляє Reuters.

Попри заяви вулканолога про безпечність ситуації, мешканців міста охопила паніка. Люди схопили матраци та інші речі та втекли до кордону із сусідньою Руандою, коли червоне сяйво заполонило небо над містом.

Вулканолог Даріо Тедеско спершу заявляв, що лава може вразити 2-мільйонне місто, втім, пізніше змінив свою думку і сказав, що Гома, схоже, не розташоване в зоні ризику, і, як видається, лава тече на схід у напрямку до руандійського кордону.

"Уряд пильно стежить за ситуацією в Гомі, - заявив у Twitter представник уряду Конго Патрік Муяя. - Місцева влада зараз оцінює ситуацію з вулканологічною обсерваторією в Гомі... Населенню рекомендується зберігати спокій".

Востаннє Ньїрагонго вивергався у 2002 році, коли 250 людей загинуло і 120 тисяч осіб залишилися без даху над головою після того, як лава накрила місто Гома. Дослідники стурбовані тим, що вулканічна активність, яка спостерігалася протягом останніх п’яти років, дуже подібна до тієї, що передувала виверженням у 1977 і 2002 роках.

Дата публікації
Перегляди
2235
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація