У Копенгагені представили чорновий варіант кліматичної угоди

Розвинені країни повинні істотно скоротити викиди парникових газів до 2020 року.

Учасники 15-й конференції з проблем зміни клімату, що проходить у Копенгагені, представили чорновий варіант майбутньої угоди, яка прийде на зміну Кіотському протоколу.

У документі зазначено, що розвинені країни повинні істотно скоротити викиди парникових газів до 2020 року. У середньому зобов'язання, які держави повинні прийняти, знаходяться в межах від 25 до 45% у порівнянні з рівнем викидів в 1990 році. Питання про те, до якої позначки необхідно не допустити зростання температур, в документі залишають відкритим. Країни-учасниці кліматичного саміту поки не прийшли до єдиної думки з цього приводу. Розвинені держави вважають достатньою позначку в 2 градуси за Цельсієм, а ті, що розвиваються, вимагають більш жорсткого обмеження в 1,5 градуса.

В папері прописано, що розвинені країни, що ратифікували Кіотський протокол, в цілому продовжать стратегію зниження викидів, прописану в ньому. На цьому пункті особливо наполягали країни, що розвиваються, які побоюються, що зміна підходу до зниження викидів може сповільнити їх економічне зростання. Представники держав третього світу особливо активно почали висловлювати такі побоювання після появи в публічному доступі проекту угоди, який, нібито, був підготовлений представниками розвинених країн в таємниці від інших. Текст цього паперу потрапив у розпорядження британської газети The Guardian. Переглянути документ можна тут.

Папір практично повністю відкидає принципи Кіотського протоколу. Серед інших положень, в "секретному" угоді було зазначено, що ліміт викидів для благополучних країн повинен бути набагато більше, ніж для бідних: до 2050 року максимум для розвинених держав складе 2,67 тонни вуглецю на душу населення, а для країн, що розвиваються - 1, 44 тонни. Крім того, документ фактично визначає, що контроль над дотриманням його положень відійде від ООН до Всесвітнього Банку.

Нагадаємо, переговори на кліматичній конференції ООН в Копенгагені потрапили в "зачароване коло" нерозв'язних суперечностей між країнами, що розвиваються, та розвиненими країнами. Учасники переговорів звертають погляди до майбутньої міністерській зустрічі і зустрічі вищого рівня, на якій, можливо буде розрубати цей "гордіїв вузол".

Читайте також:

Переговори по клімату зайшли в глухий кут

Кліматичний саміт спричинив викиди в атмосферу 40 тисяч тонн вуглецю

Конференцію ООН з клімату призупинили через конфлікт між учасниками

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: