У Копенгагені відкривається конференція ООН по світовому потеплінню

Відкриття конференції Європа зустріла протестами.

У столиці Данії Копенгагені в понеділок починає свою роботу 15-та конференція сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату та 5-та Нарада сторін Кіотського протоколу. Головною темою конференції стане обговорення нової міжнародної угоди про скорочення викидів парникових газів замість Кіотського протоколу, термін дії якого закінчується в 2012 році.

У заході візьмуть участь близько 15 тис. людей з 192 країн-членів ООН. Свою участь у заключній частині конференції 17-18 грудня підтвердили глави держав і урядів понад 100 країн.

Конференція Рамкової конвенції буде проходити у вигляді декількох паралельних секцій. Їх учасники оберуть голову конференції, схвалять бюджет організації на найближчі два роки і обговорять прохання Мальти про включення її в додаток Кіотського протоколу. Група, відповідальна за нову угоду з клімату, проведе свої засідання 7-15 грудня. Після засідання глав держав і урядів буде оголошено рішення по пост-кіотському договору.

Згідно з науковими даними, викиди, причиною яких є спалювання горючих корисних копалин, служать головною причиною зміни клімату. Вчені стверджують, що необхідно утримати світове потепління в межах 2 градусів. В іншому випадку людству загрожують катастрофічні явища - урагани, посуха, повені. За розрахунком вчених, викиди парникових газів по відношенню до рівня 1990 року необхідно скоротити до 2020 року на 25-40%, а до 2050 року - на 50%.

Поки що в ході попередніх переговорів не вдалося досягти згоди щодо обсягів скорочення викидів, а також надання допомоги країнам, що розвиваються для боротьби зі зміною клімату. Зі зрозумілих причин ні одна країна світу не хоче жертвувати власним економічним розвитком заради екології. Країни, що розвиваються звинувачують в глобальному потеплінні індустріально розвинені країни і вважають, що саме вони мають усувати негативні наслідки.

Відкриття конференції Європа зустріла протестами. Одну з найбільш яскравих акцій захисники навколишнього середовища провели у Франції. Влада Копенгагена заявила, що до можливих протестів повністю готова.

На головній площі Копенгагена крижані цеглини розмерзаються і перетворюються на фігуру білого ведмедя. Печальна участь скульптури: вона розтане, але в цьому весь сенс. Глобальне потепління - це те, про що говорять кожен день, і скептики вже стомилися чекати, коли ж воно настане. В ООН підрахували, що воно настане в найближчі 40 років, і придумали новий термін - "кліматичний біженець". Йому доведеться голодувати і його затопить.

Перед ратушею Копенгагена розвантажують пні гігантських дерев, зрубаних десь на берегах Амазонки. Кліматологи стверджують, що причина глобального потепління криється в діяльності людини. Їм вдалося переконати в цьому громадськість, але політики піддаються складніше, і щоб на них не намагалися натиснути ті, кому не належить, поставили високі паркани і розставили кордони поліції.

Читайте також:

Комітет ООН з вивчення потепління займеться розслідуванням "кліматгейта"

Синоптики розповіли, яка погода буде в Україні на Новий рік

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

ВідеоУ Копенгагені відкривається конференція ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: