У Копенгагені заарештували понад 200 хіппі

У копенгагенській відомій комуні хіппі демонстранти провели акцію протесту з вимогою відкрити кордони перед біженцями.

У копенгагенській Христианії – відомій комуні хіппі, розташованої в межах міста - сталися сутички між поліцією та активістами на захист прав кліматичних біженців.

Сутички почалися у понеділок, 14 грудня, після того як демонстранти провели акцію протесту з вимогою відкрити кордони перед біженцями, а потім сховалися на території Христианії, забарикадувавши вхід в сквот, і влаштували там гучну вечірку. Коли до входу в Христианію прибули поліцейські, маніфестанти почали поводитися агресивно, стали закидати правоохоронців пляшками із запальною сумішшю і підпалювати зведені раніше барикади.

У зв'язку з цим поліцейські прийняли рішення увійти до Христианії і розігнати демонстрантів, проте зіткнулися із сильним опором. У результаті поліції довелося застосувати проти порушників сльозоточивий газ. У підсумку 210 маніфестантів було затримано і доставлено в ізолятор, розміщений за межами Копенгагена.

"Ми увійшли в Христианію, переслідуючи тих, хто побудував барикади, влаштовував пожежі на вулицях і кидав запальні бомби в співробітників МВС, перш ніж знайти тут притулок", - сказав представник поліції Генрик Сур.

Христианія являє собою самокеровану комуну, де живуть колишні хіпі, поети-маргінали і бродяги-наркомани з багатьох країн. До недавнього часу тут вільно продавалися наркотики, і іноземні туристи відвідували "вільне місце" з таким же інтересом, як і знамениту русалочку.

Як відомо, акції протесту і безлади в Копенгагені пройшли на тлі конференції ООН з питань змін клімату, яка відкрилася в столиці Данії 7 грудня. На період конференції, участь в якій беруть представники 192 країн світу, до міста приїхали сотні кліматичних активістів. Їх маніфестації регулярно закінчуються сутичками з поліцією, в результаті яких вже було затримано кілька сотень людей. Так 12 грудня Близько 30 тисяч людей провели демонстрацію проти саміту ООН, група з кількох сотень молодих людей стала кричати і кидати каміння у вітрини магазинів.

Після цього поліція застосувала силу і заарештувала до 400 призвідників безладів.

Очікується, що переговори повинні привести до підписання нової кліматичної угоди, яка змінить Кіотський протокол в 2012 році. Однак більшість спостерігачів сходяться на тому, що посткіотський документ не буде прийнятий в Копенгагені, і сторони обмежаться політичною угодою, яка визначить процес кліматичних переговорів на 2010 рік.

Як повідомило джерело, наближене до радикальних молодіжних рухів, основні акції антиглобалісти планують у середу, коли на кліматичних переговорах у Копенгагені розпочнеться сегмент високого рівня і напередодні приїзду лідерів провідних країн, у тому числі президента США Барака Обами.

Читайте також:

У Копенгагені заарештовані 400 протестувальників проти конференції з клімату

ЄС виділить більше 6 млрд євро для боротьби зі зміною клімату

Активісти Greenpeace взяли штурмом палац, де зібрався саміт ЄС

ВідеоУ Копенгагені заарештували понад 200 хіппі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: