У Косові почав роботу військовий трибунал ЄС

У вівторок, 3 лютого, в столиці Косово Пріштіне почав роботу військовий трибунал ЄС

У вівторок, 3 лютого, в столиці Косово Пріштині почав роботу військовий трибунал ЄС, повідомляє AFP. Раніше в грудні 2008 року до Косово прибули представники Євросоюзу, які зайняли місце сил ООН, що стежили за стабільністю в колишньому сербському краю впродовж останніх 10 років.

На першому засіданні розглядалася справа колишнього бойовика Армії звільнення Косова, якого звинувачують в скоєнні військових злочинів відносно мирного населення. На думку прокурорів, він убив одну людину і поранив іншого під час перестрілки між Армією звільнення Косова і військами Сербії під Пріштіною в липні 1998 року.

Сам 58-річний Гані Гаши стверджує, що невиновний. Йому загрожує тюремний вирок на термін від п'яти до сорока років. Справу розглядає суддівська колегія, що складається з двох суддів з ЄС і одного з Косова.

У грудні 2008 року в Косові почали роботу судді, поліцейські і митники, що прибули туди у складі місії Євросоюзу. Ця місія отримала назву EULEX (вона ж - "Місія по встановленню законності і порядку в Косові"). Вона повинна допомогти новому керівництву краю перемогти корупцію і злочинність.

Не дивлячись на те, що влада Сербії відмовилися визнавати Косово незалежною територією, Белград дав свою згоду на розміщення в краю місії ЄС.

Читайте також:
У Косові створена власна армія
У Косові знову лунають вибухи
ЄС розпочинає місію у Косові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: