У Косово пройшли парламентські вибори з сербськими партіями у списку

Перші вибори до парламенту Косово - лідирують партії з правлячої коаліції.

Дострокові парламентські вибори в Косово проходять без інцидентів і при високій явці виборців, повідомили сьогодні в Приштині представники Центральної виборчої комісії.

Одна з лідируючих партій - Демократична партія Косово (ДПК), очолювана відправленим недавно у відставку прем'єр-міністром Хашимом Тачі. Всього у виборах беруть участь 29 політичних партій, з них дев'ять сербських, для представників яких у 120-місному парламенті Косово зарезервовано десять місць.

За даними exit-polls, лідирують дві партії, що раніше складали правлячу коаліцію, але потім вийшли з неї і які є основними конкурентами. Це - Демократична партія Косово (ДПК), очолювана відправленим недавно у відставку прем'єр-міністром Хашимом Тачі, і права Демократична ліга Косова (ДЛК) мера Пріштіни Іси Мустафи.

Обидва політичних об'єднання в ході передвиборної агітації обіцяли оздоровити економіку, активізувати боротьбу з корупцією та знизити рівень безробіття, що становить в Косово 48 відсотків.

Всього у виборах беруть участь 29 політичних партій, з них дев'ять сербських, для представників яких у 120-місцевому парламенті косовському зарезервовано десять місць. Незважаючи на заклики офіційного Белграда бойкотувати вибори, багато які проживають в Косово серби вирушили на виборчі дільниці, щоб підтримати сербські партії.

Новому уряду, який, швидше за все, буде сформований коаліцією кількох партій, належить найближчим часом почати переговори з владою в Белграді про нормалізацію відносин, на чому наполягають країни Євросоюзу.

Читайте також:

У Косові призначені дострокові вибори президента

Президент Косова подав у відставкуСербія змирилася з незалежністю Косова

ГПУ розслідує кримінальну справу про махінації українських миротворців у Косово

ВідеоУ Косово пройшли парламентські вибори з сербськими партіями у списку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: