У Косові серби і албанці закидали один одного камінням

Поліцейські зі складу європейської місії EULEX були змушені застосувати сльозогінний газ. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На півночі Косова в ході зіткнення між місцевими сербами та албанцями постраждали 7 осіб.

У місті Косовська Митровиця близько 100 сербів протестували проти відновлення будинків албанців. Протест переріс у зіткнення - серби і албанці почали закидати один одного камінням. Травми отримали 5 албанських робітників і двоє сербів.

Поліцейські зі складу європейської місії EULEX були змушені застосувати сльозогінний газ.

Раніше головний радник митровицького відділення Місії ООН в Косові (МВООНК) Андрій Єфімов заявив, що ситуація в Косовській Митровиці - розділеному надвоє за національною ознакою місті в північній частині Косова - залишається вибухонебезпечною і може загостритися в будь-який момент.

Нагадаємо, 17 лютого 2008 року парламент Косова в односторонньому порядку прийняв декларацію про незалежність краю від Сербії і оголосив про формування суверенної держави Республіка Косово.

У середині березня, після багатостороннього обміну дипломатичними випадами і масових протестів прихильників і противників незалежності Косова, ситуація загострилася до краю: у районі Косовської Митровиці, переважно населеної сербами, спалахнули заворушення, в яких поранення різного ступеня тяжкості отримали більше ста людей.

З 15 червня набрала чинності нова конституція Косова, одноголосно прийнята парламентом 9 квітня 2008 року. А в січні Косово оголосило про створення власних збройних сил.

Незалежність краю визнали США, Японія і більшість країн Євросоюзу. Росія, Китай, Іспанія відмовилися визнати самопроголошену державу. Зокрема, Росія пообіцяла не допустити членства Косова в ООН. Україна досі не визначилася з реакцією на проголошення незалежності Косова.

Читайте також:

В Косово поліція розігнала демонстрацію сербів газом і гранатами

Суд почав розглядати законність проголошення незалежності Косова

МВС розформувало свій миротворчий контингент у Косові

У Белграді засудили 13 сербів, причетних до масових вбивств хорватів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: