У Кот д'Івуарі почався штурм резиденції Гбагбо: його братимуть живим

Війська Алассана Уаттара штурмують бункер Лорана Гбагбо. Солдати, задіяні в операції, отримали наказ взяти Гбагбо живим.

Війська Алассана Уаттара - міжнародно визнаного президента Кот-д'Івуару - приступили до штурму бункера, в якому засів його суперник на виборах глави держави Лоран Гбагбо. Солдати, задіяні в операції, отримали наказ взяти Гбагбо живим.

Розпочаті раніше переговори про капітуляцію суперника Уаттара закінчилися нічим, оскільки супротивники Гбагбо вирішили, що той просто тягне час. Зокрема, він так і не захотів підписати документ про визнання Уаттара президентом країни.

У результаті було прийнято рішення взяти підземний бункер на території президентського палацу штурмом. Гбагбо сховався там після того, як вірні йому війська зазнали поразки від сил Уаттара.

Тим часом прихильники Гбагбо звинуватили Уаттара і Францію в спробі фізично усунути їхнього лідера.

Політичне протистояння між Уаттара і Гбагбо почалося в кінці 2010 року, коли в країні пройшли вибори президента. Переможцем виявився Уаттара, причому його перемога була визнана світовим співтовариством. Однак Гбагбо, який був на той момент головою держави, відмовився віддавати владу, заявивши, що вибори пройшли з порушеннями.

Переговори між політиками ніякого результату не дали, після чого між вірним Уаттару військами і силами Гбагбо почалося бойове протистояння. За кілька днів від військ Гбагбо була очищена вся країна, а також більша частина її економічної столиці - Абіджана.

Колишній президент і вірні йому війська зберегли контроль тільки над рядом районів міста, включаючи президентський палац, штурм якого і почали його супротивники.

Читайте також:

Франція припинила операцію у Кот-д'Івуарі

ЗМІ: узурпатор Кот-д'Івуару здався під захист ООН і готовий виїхати за кордон

Міноборони запевнило, що українці у Кот-д'Івуарі нікого не вбили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: