У Кракові проходить церемонія прощання з Качинським

Президент Польщі Лех Качинський та його дружина Марія будуть поховані під Баштою Срібних Дзвонів у кафедральному соборі краківського королівського замку Вавель.

У Маріацькому костьолі в Кракові почалася траурна церемонія прощання з президентом Польщі Лехом Качинським і його дружиною Марією, загиблими в авіакатастрофі під Смоленськом.

У траурній церемонії беруть участь президент України Віктор Янукович, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, президент Чехії Вацлав Клаус, президент Словаччини Іван Гашпарович, президент Литви Даля Грібаускайте, президент Румунії Траян Бесеску, президент Естонії Тоoмас Хендрік Ільвес, президент Угорщини Ласло Шойом, президент Словенії Даніло Тюрк.

У церемонії прощання з президентським подружжям у Кракові бере участь загалом 81 офіційна іноземна делегація.

Понад 150 тисяч людей прийшли в неділю в Кракові віддати останню данину пам'яті Леху і Марії Качинським.

Прощання проходить спокійно і тихо, повідомляє місцева поліція.

За даними правоохоронних органів, ніяких інцидентів не зафіксовано, немає труднощів у дорожньому русі.

"Люди, які хотіли прийти на церемонію прощання, послухали нас і приїхали потягом і іншими видами громадського транспорту. Багато хто прийшов на площу пішки. Автомобілі залишили на парковках", - сказав представник поліції Маріуш Соколовський.

Президент Польщі Лех Качинський та його дружина Марія 18 квітня будуть поховані під Баштою Срібних Дзвонів у кафедральному соборі краківського королівського замку Вавель.

Тут о 15:00 за київським часом почалися богослужіння і офіційна церемонія прощання. Траурна процесія пройде Королівським трактом на Вавель до королівського замку.

О 16:30 за київським часом траурна процесія проїде вулицями Кракова до Катедри на Вавелі, після чого відбудеться ”літургічне прощання” із президентським подружжям, яку відправить Митрополит Краківський Станіслав Дзівіш.

О 18:15-19:00 на площі Вавельського замку представники міжнародних делегацій зможуть висловити співчуття родині загиблих та найвищим високопосадовцям Польщі.

Пізніше доступ до крипти, де буде поховане президентське подружжя, відкриють для інших учасників похоронної церемонії.

Нагадаємо, польський літак ТУ-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. На борту літака був президент Польщі Лех Качинський. Глава Польщі разом з офіційною польською делегацією летів до Катині для участі у меморіальних заходах. На борту перебувало 96 осіб: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу, не вижив ніхто.

Читайте також:

Похорон Качинських пройде 18 квітня у королівському замку у Кракові

Глави держав відмовились летіти на похорон Качинського через хмару попелу

У Польщі відбуваються жалобні заходи пам’яті загиблих в авіакатастрофі

ВідеоПрощання з президентом Качинським

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: