У країнах Шенгену набув чинності новий візовий кодекс

Тепер термін розгляду заявок на видачу "шенгену" не повинен перевищувати 10 днів. У разі відмови у візі, країни зобов'язані будуть пояснити причину рішення.

5 квітня набуває чинності новий візовий кодекс, розроблений країнами Шенгенської угоди. Тепер термін розгляду заявок на видачу "шенгену" не повинен перевищувати 10 днів. З моменту звернення в консульство з заявкою на отримання візи і до візиту з документами повинно пройти не більше 14 днів, ще 15 днів відводиться на отримання відповіді.

У разі відмови у візі країни зобов'язані будуть пояснити причину прийнятого рішення. Однак цей пункт почне діяти тільки з 5 квітня 2011 року, так як деяким країнам доведеться попередньо внести зміни в національні законодавства. Також тепер можна оскаржити рішення консульства

Шенгенська віза на термін до 3 місяців буде коштувати 60 євро для всіх звертаються за нею у віці від 12 років, для дітей від 6 до 12 років - 35 євро. України та Росії ці зміни не стосуються, як і ряду інших країн, з якими у ЄС діє угода про спрощення візового режиму.

Таким чином, новий кодекс покликаний спростити й уніфікувати процедуру видачі віз незалежно від того, громадяни якої країни її запитують. Відзначимо, що нові правила не стосуються довгострокових віз для роботи або навчання - ці питання залишаються в компетенції окремих держав.

Читайте також:

Іноземним студентам та вченим дозволили вільно пересуватися по країнах Шенгенської зони

Вже у квітні українці здаватимуть відбитки пальців для в'їзду в ЄС

Довгострокові шенгенські візи прирівняли до посвідки на проживання

Українці з квітня зможуть подавати документи на польську візу через Інтернет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: