У Кремлі назвали "абсурдною" карту радіаційної хмари з РФ, що сягнула України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас Пєсков стверджує, що російська влада нібито робить все, щоб повністю виключити загрозу для населення.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав "абсурдною" карту поширення радіації після вибуху на військовому полігоні під Северодвінськом.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Водночас він стверджує, що не знає, чому станції передають ті чи інші відомості про радіацію, і кому вони підвідомчі. З'ясувати це він запропонував журналістам.

Також Пєсков наполягає, що російська влада нібито робить все, щоб повністю виключити загрозу для населення в зв'язку з інцидентом на випробуваннях.

Раніше в Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) опублікували анімовану карту з імовірним розльотом радіонуклідів після вибуху ракети на полігоні під Северодвінськом у Росії. Згідно з нею, 15 серпня "хмара" могла зачепити Крим і більшу частину Південно-Східної України, місцями – Центральну частину країни. Потім продовжити рух аж до Чернівецької області. Трохи зачепити могло й Київську область.

Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

Відео Рівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

Двоє людей загинули, ще 15 поранені. "Грінпіс" заявляє про підвищення радіаційного фону в 20 разів, у Міноборони запевняють, що усе в межах норми. Частину Білого моря перекрили для цивільних кораблів, місцеві жителі певні, що до водойми потрапило щось небезпечне.  

Рівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

Залиште свій коментар

Вибір редакції