У Кремлі прокоментували можливу передачу спірних островів Японії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Пєскова, нові домовленості поки цього не передбачають.

Повернення до угоди між Москвою та Токіо 1956 року не означає, що Росія віддасть Японії два з чотирьох спірних Курильських островів.

Про це в ефірі телеканалу "Росія-1" заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

"Ми за ці дні разом з вами бачили дуже велику кількість різних міркувань, політологічних домислів про те, що, мовляв, уже якась сепаратна угода про передачу островів і так далі. Це не так, і так бути не може. Чи можна говорити про те, що це означає автоматичну передачу якихось територій? Абсолютно ні. Про це, власне, говорив президент Путін, відповідаючи на запитання журналістів", - розповів він.

За словами прес-секретаря Путіна, сторони йтимуть на компроміс, який не суперечитиме національним інтересам обох держав.

"Звичайно, маючи такий багатий досвід, Росія не може не брати до уваги союзницькі відносини Японії з іншими країнами, насамперед, зі Сполученими Штатами Америки. Це береться до уваги, і під час переговорів, звичайно, потрібно буде знайти відповідь на це питання", - зазначив Пєсков.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шікотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком на зустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції