У Кремлі розповіли про результати перевірок інформації щодо переслідування геїв у Чечні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пєсков зауважив, що доки немає подібних підтверджених скарг від людей, перевірити ситуацію неможливо.

У Кремлі заявили, що інформація про переслідування гомосексуалістів в Чечні не підтверджується.

Про це розповів прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, передає УНІАН.

"Нам наразі невідомо про те, що ці дані якось мірою підтверджуються. У вчорашній розмові з президентом глава Чечні Рамзан Кадиров ще раз сказав, що, на думку керівництва республіки, ці повідомлення є спотворенням реальності, є наклепом. Він також сказав, що, природно, громадська думка в республіці до цього наклепу ставиться непримиренно, не приймає цей наклеп. І що керівництво, звичайно, бореться і боротиметься з наклепом у встановлених законом рамках", - сказав Пєсков.

Він також прокоментував запитання журналістів щодо інформації про особисті історії людей, які постраждали від дій правоохоронців у Чечні. На це Пєсков відповів, що в разі порушення закону громадяни мають звертатися до правоохоронних органів чи у ЗМІ, але таких заяв не було.

"Ми знаємо, що коли порушується закон, громадянин йде і скаржиться в поліцію, громадянин йде і скаржиться засобам масової інформації... Але де? Немає ніяких людей", - сказав він.

Пєсков також зауважив, що доки немає подібних підтверджених скарг від людей, перевірити ситуацію неможливо.

"Чому вони бояться? Вони що, бояться, що їх візьмуть під захист? Теж невірно. Тому, я ще раз повторюю, на жаль чи на щастя, досі жодних підтверджень цього конкретно немає. Ось ці знеособлені дані – вони нічим нам не допомагають для того, щоб прояснити ситуацію. У нас є інформація, отримана від глави республіки. У нас немає підстав у цій ситуації йому не вірити і не довіряти", - наголосив він.

За словами Пєскова, Кадиров підтвердив, що безпідставно говорити про погрози журналістам, які пишуть про цю ситуацію.

"У республіці про це мови бути не може", - сказав він.

Нагадаємо, раніше раніше "Нова газета" опублікувала розслідування під назвою "Вбивство честі", в якому говориться, що в Чечні здійснюють масові затримання жителів з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, яких підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації. 

Пізніше муфтій Чечні Салах-хаджі Межиєв заявив, що журналістів "Нової газети", які причетні до статтей про переслідування геїв в Чечні наздожене "відплата Аллаха", а прокуратура та інші правоохоронні органи Чечні організували перевірки після публікації в "Новій газеті" інформації про масові викрадення людей в республіці. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції