У Кремлі відреагували звинувачення з боку Польщі у катастрофі літака з Качинським

Дата публікації
Перегляди
2588
У Кремлі відреагували звинувачення з боку Польщі у катастрофі літака з Качинським

Getty Images

Польська комісія назвала причиною падіння літака вибух на борту.

У Кремлі не можуть коментувати висновки польської комісії з розслідування причин катастрофи ТУ-154 колишнього президента країни Леха Качинського під Смоленськом.

 Про це сказал прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, передає "Лента.Ру".

Зокрема, комісія назвала причиною падіння літака вибух на його борту.

"Ми не можемо це прокоментувати, ми не знаємо, чим керувалася ця комісія, на чому вона засновувала свої висновки", - сказав Пєсков, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Представник Кремля додав, що у слідства є записи розмов пілотів і диспетчерів, "які таких свідчень не містять".

Нагадаємо, генеральна прокуратура Польщі звинуватила російських диспетчерів у провокуванні катастрофи літака Ту-154 президента Леха Качинського під Смоленськом у 2010 році. Про це під час прес-конференції заявив заступник генерального прокурора Польщі Марек Пасьонек.

Окрім диспетчерів, провину покладають на "третю особу" у вежі контролю за польотами у справі розслідування Смоленської катастрофи. 

Висунути нові обвинувачення вдалося завдяки аналізу 2 тисяч томів матеріалів слідства і результатів ексгумації решток тіл жертв катастрофи. Окрім цього, у прокуратурі повідомили про заміну двох тіл, що дозволила виявити ексгумація. Ще в п'яти трунах було виявлено фрагменти тіл інших людей. 

10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. 

Ексгумація Качинського: виявилися факти, які докорінно змінюють думку про причини смерті президента

Ексгумація Качинського: виявилися факти, які докорінно змінюють думку про причини смерті президента

Наступна публікація