У Кремлі запропонували дати засновнику WikiLeaks Нобелівську премію

У Росії заявили, що Нобелівська премія допомогла б Джуліану Ассанжу в вирішенні питань щодо його переслідування.

Громадським організаціям варто задуматися про те, щоб висунути засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа на Нобелівську премію, заявило анонімне джерело в Кремлі.

На його думку, такий захід, можливо, допоміг би Ассанжу в ситуації, що склалася. В даний час він знаходиться під арештом у Великій Британії у зв'язку із звинуваченнями в сексуальному домаганні, які пред'явила йому влада Швеції. Чи буде Ассанж висланий з Великобританії, поки невідомо.

В той же час джерело не уточнило, в якій саме категорії Ассанж повинен претендувати на Нобелівську премію. Вочевидь, мова йде про Нобелівську премію миру, тому що засновник WikiLeaks досягненнями в різних наукових дисциплінах не відомий. Згідно зі статутом фонду премії, кандидатів на неї можуть висувати члени норвезького Нобелівського комітету, члени урядів і парламентів різних країн, Міжнародний арбітражний суд у Гаазі, минулі лауреати Нобелівської премії миру, а також професор політичних наук, юриспруденції, історії та філософії.

Джуліан Ассанж був заарештований 7 грудня, його обмежили у спілкуванні з адвокатами. Сам він пов'язує своє переслідування з публікацією проектом WikiLeaks безлічі секретних документів, у тому числі архівів про війни в Іраку і Афганістані, а також листування дипломатів США. Ассанж є єдиним публічним представником WikiLeaks. Раніше він висловлював побоювання, що після екстрадиції до Швеції його вишлють до США, де, ймовірно, будуть судити за оприлюднення секретних відомостей. Влада Швеції такий намір спростувала.

За останній час WikiLeaks зіткнувся з істотним тиском. Платіжні системи перестали приймати пожертвування на роботу сайта, а домен wikileaks.org був закритий, після чого проект переїхав на адресу wikileaks.ch. 8 грудня набули поширення чутки, що Ассанж буде названий людиною року за версією журналу Time.

Читайте також:

Австралія: у витоках секретної інформації винні США, а не WikiLeaks

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештували

Радник прем'єра Канади запропонував убити засновника WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: