У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Відомий молдавський медик та політик представив оригінал Декларації незалежності, втрачений після погромів у Кишиневі.

У Молдові знайшовся оригінал Декларації про незалежність, який зник разом з іншими важливими документами під час масових погромів в Кишиневі 7 квітня 2009 року.

Декларацію представив на прес-конференції 21 січня відомий в країні медик Іон Мереуце. Він бере активну участь в політиці, був депутатом першого молдавського парламенту і підписував цей документ.

"Оригінал документа, як і деякі інші важливі папери з архіву парламенту, мені принесли молоді люди. Вони сказали, що знайшли їх в купах сміття, якими була завалена прилегла до парламенту територія після заворушень", - розповів Мереуце.

"Я не знаю, чому вони принесли саме мені ці документи. Але дуже важливо, що оригінал Декларації про незалежність та інші важливі акти були збережені", - зазначив він.

Мереуце висловив припущення, що на руках у мешканців Кишинева можуть бути й інші документи, які мають історичну цінність. На його думку, уряд повинен виступити із закликом до населення повернути їх в архіви.

Нагадаємо, вуличні протести в Кишиневі були пов'язані з результатами парламентських виборів 5 квітня 2009 року, на яких перемогли комуністи. Опозиція звинуватила владу у фальсифікації і влаштувала демонстрації, які вилилися в безлади і погроми.

Зокрема, були розгромлені будівля парламенту і резиденція президента. Розграбовані і спалені кабінети, оргтехніка, меблі, зникли багато документів і особистих речей депутатів. Завдані збитки оцінювалися у 40 мільйонів доларів.

Читайте також:

Спікер Молдови хоче "змити ганьбу" і змінити державну мову на румунську

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Молдавські демонстранти підпалили адміністрацію президента

У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: