У Кувейті заарештували злочинців, які постачали з України зброю для "Ісламської держави"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Кувейті заарештували злочинців, які постачали з України зброю для "Ісламської держави"

Групу заарештували / KUNA

Ватажок групи назвав своїх спільників.

Служба безпеки Кувейту заарештувала міжнародну групу на чолі із ліванцем, які відправляли засоби ППО з України та гроші для терористів "Ісламської держави".

Про це повідомило МВС країни, пише AFP.

Керівник групи – 45-річний Осама Хайят зізнався, що збирав кошти та організовував матеріально-технічну підтримку для угрупування, яке влаштувало смертельні теракти минулого тижня у Лівані та у Парижі.

Затриманий виступав як координатор для "ІД" у Кувейті та влаштував угоди щодо поставки зброї та китайських переносних зенітно-ракетних комплексів FN6 з України, яку відправляли ісламістам до Сирії через Туреччину.

Відомо, що FN-6 був розроблений у Китаї China Precision Machinery Import-Export Corporation (CNPMIEC) спеціально для ураження повітряних цілей на низьких висотах. Його розробка велась паралельно з комплексами серії Qian Wei (QW).

Китайські переносні зенітно-ракетні комплекси експлуатують у сухопутних військах Китаю, у Малайзії, Камбоджі, Судані, Пакистані, Перу. 

Наразі МВС Кувейту не надало інформації про масштаби угод щодо озброєння.

Зброю постачали з України / KUNA

Проте, Хайят надав інформацію про своїх спільників, яких одразу заарештували.

Зокрема, одного сирійця Абдулкаріма Моххамеда Селема, який має збройну компанію, яка базується в Україні, та міг там замовляти зброю та телекомунікаційні пристрої, пише KUNA.

Окрім Селема, спецслужба заарештувала двох сирійців, єгиптянина та мешканця Кувейту.

Відповідно до інформації міністерства, серед інших підозрюваних, які перебувають за межами Кувейту, двоє сирійців, двоє австралійців ліванського походження. 

Нагадаємо, що "Ісламська держава" показала фото бомби, підірваної на борту російського А321.

Наступна публікація