У Латвії главу МЗС хочуть звільнити за русофобію

Опозиція Латвії вимагає відставки Гіртса Валдіса Крістовскіса, який дозволяв собі русофобські висловлення в приватному листуванні.

9 листопада сейм Латвії розгляне вимогу опозиції про відставку глави МЗС країни Гіртса Валдіса Крістовскіса, якого звинуватили в русофобії.

Відставки Крістовскіса у зв'язку з його "неприйнятними в демократичному суспільстві висловлюваннями" вимагають об'єднання "За кращу Латвію" і "Центр згоди".

У ЗМІ було опубліковано листування Крістовскіса з латиським лікарем Айваром Слуцісом (який проживає в США) який написав, що не міг би лікувати російських пацієнтів так само, як латишів. На це Крістовскіс нібито відповів, що "повністю згоден" з таким баченням і оцінкою.

Глава МЗС спростував цю інформацію і заявив, що його слова стосувалися іншого листа Слуціса, в якому він говорив про необхідність покінчити з корупцією і захистити державу.

Втім, відповідаючи на пряме запитання про надання медичної допомоги латишам та росіянам, Крістовскіс лише зазначив, що не займається лікуванням.
Крістовскіс є лідером правого "Громадянського союзу", який входить до блоку "Єдність". Правлячу коаліцію разом з "Єдністю" становить "Союз зелених і селян". Депутати від цих об'єднань займають у Сеймі 55 місць зі 100.

У грудні 2009 року парламент Латвії відхилив поправку до закону про права пацієнтів, яка мала гарантувати право пацієнта використовувати рідну мову. Цей законопроект був внесено після того, як в одній з лікарень лікар відмовився говорити недержавною мовою з бабусею, що доставила дитину в травмпункт.

Читайте також:

Латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв'ю російською

У Латвії російській мові хочуть надати статус офіційної

У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: