У Латвії на парламентських виборах перемагає "російськомовне" об'єднання

Блок "Центр згоди" набрав більшість голосів, проте, скоріше за все, він не стане партією влади.

На позачергових парламентських виборах у Латвії лідирує об'єднання "Центр згоди". За даними двох екзитполів, "Центр згоди" набирає близько 29% голосів.

Об'єднання виступає на захист прав російськомовного населення країни. Однак, скоріше за все, воно не стане партією влади.

За "Центром згоди" ідуть блок "Єдність" і Партія реформ Затлерса (керівник екс-президент Валдіс Затлерс), що набирають приблизно 20% голосів. Лідери обох партій, які разом можуть отримати близько 45 мандатів у 100-місному парламенті, вже заявили, що в неділю почнуть переговори про формування уряду.

Таким чином "Центр згоди" займе в парламенті місце опозиції.

Для отримання парламентської більшості двом партіям, можливо, доведеться запросити до своїх лав одну з трьох партій, які, як очікується, подолають 5-відсотковий бар'єр.

Це Партія зелених, Союз фермерів, які, згідно екзитполів набирають по 11-12%, і націоналістичний рух Національний альянс, який, можливо, набере 13-16%.

Нагадаємо, 28 травня екс-президент країни Валдіс Затлерс вперше скористався конституційним правом і ініціював розпуск сейму, 23 червня громадяни Латвії підтримали рішення екс-президента на референдумі.

Сам Затлерс, який після своєї історичної ініціативи не був затверджений парламентом на другий президентський термін, створив власну партію - Партію реформ Затлерса.

Читайте також:

Латвію запропонували продати Росії за 20 мільярдів

У Латвії провалилась кампанія з ліквідації російських шкіл

У Латвії обрали нового президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: