У Латвії обрали нового президента

Новим президентом Латвії став Андріс Берзіньш, який раніше займав пост голови Торгово-Промислові палати країни.

У четвер. 2 червня, сейм Латвії обрав Андріса Берзіньша новим президентом країни.

На цю посаду претендували два кандидати - чинний глава держави Валдіс Затлерс і екс-глава Торгово-Промислові палати країни Андріс Берзіньш.

Для перемоги в першому турі кандидату необхідно було набрати не менше 51 голосу парламентаріїв зі 100. Кандидатуру Берзіньша в ході таємного голосування в першому турі підтримали 50 депутатів, тому було вирішено провести другий, в якому за нього проголосували 53 депутати.

Відзначимо, що 28 травня вже колишній президент Латвії Затлерс оголосив про початок процедури розпуску Сейму. ЗМІ не виключали, що це вплинуло на позицію парламентаріїв.

Затлерс заявив про намір розпустити сейм після того, як депутати відмовили Бюро з боротьбі з корупцією в обшуку будинку депутата і відомого бізнесмена Айнарс Шлесерса, якого підозрюють у корупційних угодах.

На думку Затлерса, рішення депутатів сейму створило таку ситуацію, коли законодавча влада поставила себе вище судової, що є неприйнятним.

Раніше посол Литви в Латвії Антанас Вальоніса подав прохання про відставку, після того, як необережно прокоментував рішення президента Латвії Валдіса Затлерса оголосити референдум про розпуск сейму.

Читайте також:

У Латвії був помічений невідомий об'єкт, що рухається і світиться

Латвія перейде на євровалюту у 2014 році

Скандал у Латвії: в готелях прослуховують іноземних президентів та прем'єрів

Латвія збирається доручити охорону своїх кордонів іншим державам

ВідеоУ Латвії обрали нового президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: