У Латвії підтримали лікаря, який відмовився лікувати російськомовних

Однопартійці латвійського лікаря-націоналіста підтримали його заяву про відмову лікування російськомовних громадян, а також тих, хто має на тілі татуювання "СРСР".

Етична комісія латвійської партії "Громадський союз" відмовилася давати оцінку націоналістичним висловлюванням одного з членів партії, лікаря Юріса Відіньша, який, як повідомлялося раніше, відмовився лікувати росіян через їх російську мову та радянські татуювання.

Раніше також повідомлялося, що комісія оцінить виступ Відіньша на одному з найближчих засідань. Пізніше, однак, голова комісії Дідзіс Шенбергс заявив, що це питання розглядатися не буде, оскільки формальної заяви з цього приводу ні від кого не надходило.

Сам Відіньш розповів, що багато товаришів по партії дзвонили йому і висловлювали свою підтримку. "Латиші повинні нарешті розпрямити спину і захищати свої погляди", - сказав він.

Нагадаємо, у Латвії кілька тижнів тому розгорівся скандал на національному ґрунті через те, що лікар відмовився лікувати тих, хто просить його розмовляти російською мовою, або у кого є на тілі татуювання "СРСР".

Таких пацієнтів Відіньш вважає "російськими шовіністами". Їх він прийматиме лише в тому випадку, якщо знадобиться термінова операція.

"Мені абсолютно ясно, що "російським шовіністам" я в лікуванні відмовлю, за винятком випадку, коли необхідна термінова операція, тому що інакше це загрожує кримінальною відповідальністю", - сказав Відіньш.

На його думку, те, що російські лікарі приймають пацієнтів-громадян Латвії, і при цьому не знають латвійської мови - є проявом дискримінації по відношенню до його співвітчизників. Тепер Відіньшу загрожує виключення з "Цивільного союзу".

Зазначимо, державною мовою в країні є латиська, російська має статус іноземної. З моменту розвалу Радянського Союзу, керівництво країни веде системну політику, спрямовану проти російськомовного населення.

Зазначимо, Латвія - не перша країна, яка відмовляє у медичних послугах особам, які нагадають про СРСР. Так, у німецькому місті Падеборн лікар відмовився оперувати 36-річного пацієнта, на плечі якого було нацистське татуювання, що зображає орла, який стискає в пазурах вінок зі свастикою.

Читайте також:

У Німеччині хірург відмовився оперувати пацієнта через татуювання зі свастикою

У Чернігові знайшли повішеним хлопця з вирізаною на нозі свастикою

В Івано-Франківську єврейське кладовище розмалювали свастиками

Скандал у Латвії: лікарі відмовляються лікувати російськомовних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: