У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Якщо депутат місцевого самоврядування не володіє державною мовою на належному рівні і не може її освоїти за півроку, його мандат анулюється.

Сейм Латвії схвалив в остаточному читанні законопроект, який передбачає можливість позбавлення мандата депутатів місцевих самоврядувань, які не володіють державною мовою республіки (латиською). Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Згідно зі схваленими поправкам, якщо депутат місцевого самоврядування не володіє державною мовою на належному рівні і не може її освоїти за півроку, його мандат можна буде анулювати за рішенням окружного суду. Зараз закон не передбачає можливість анулювання депутатського мандата за незнання державної мови.

Поправки передбачають, що самоврядування повинно буде сплатити депутатам, що не володіють державною мовою, курси латиської мови. Через шість місяців політик повинен буде пройти повторну перевірку в Центрі державної мови. Поправки набудуть чинності, якщо їх схвалить президент Латвії.

У Латвії проживає близько 2,3 млн людей. З них близько 44% - російськомовні. Державною мовою в Латвії є латиська. Російська має статус іноземної. Російськомовні жителі республіки представлені практично у всіх латвійських самоврядуваннях.

Читайте також:

Латвія обмежила мовлення недержавною мовою

Сейм Латвії не дозволив пацієнтам спілкуватися з медиками російською

Латиші масово стоять в черзі за російським громадянством

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: