У Латвії російській мові хочуть надати статус офіційної

Об'єднання "За права людини в Латвії" вимагатиме в суді надати російській мові статус офіційної у всіх великих містах країни.

У Латвії російська мова може стати офіційною у всіх великих містах (Рига, Єлгава, Даугавпілс, Лієпая, Вентспілс, Юрмала і т.д.).

Об'єднання "За права людини в Латвії" підготувало позов до Конституційного суду про недотримання Латвією захисту національних меншин.

"За права людини в Латвії" починає кампанію по збору підписів на підтримку позову з метою показати, що вимога про використання російської мови в офіційній сфері відповідає реальним запитам жителів країни.

Приводом для позову послужило застереження, зроблене Латвією при підписанні в 2005 році Конвенції про захист національних меншин, яка не має юридичної сили. Вимога Конвенції стосовно використання мов національних меншин у місцях компактного проживання меншин зобов'язана бути в повній мірі дотримана.

Статті "Закону про державну мову" Латвії передбачають, що органи держави і самоврядування у документах використовують тільки державну мову, а також приймають від жителів документи тільки державною мовою. Таким чином, дані норми суперечать статтям Конституції Латвії, а також статті 10 (2) Конвенції.

При ратифікації Конвенції Латвія зробила застереження (декларувала), що вважає статтю 10 (2) такою, що зобов'язує, настільки, наскільки вона не суперечить Конституції та іншим нормативним актам. Однак у міжнародному праві декларація не може мати юридично зобов'язуючих наслідків.
У минулому Латвія сама висловлювала заперечення проти подібних застережень в рамках ООН.

Нагадаємо, що в Україні закон про мови, який узаконить використання російської, Верховна рада може ухвалити вже у листопаді.

Читайте також:

У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Екс-президент Латвії: Голодомор був засобом поставити Україну на коліна

Росія відмовилась обговорювати з Латвією радянську окупацію Прибалтики

Латвійські школярі не змогли розшифрувати абревіатуру СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: