У Латвії російську мову планують зробити офіційною

У Латвії вирішили вибороти право на те, щоб зробити російську мову другою офіційною.

У Латвії починається акція "За рідну мову", мета якої - присвоїти російській мові статус другої офіційної в країні.

Для цього буде організований збір нотаріально завірених підписів, щоб провести згодом загальнонаціональний референдум з цього питання.

Ініціатором акції стала громадська організація "Рідна мова", заснована минулого тижня головою "Руху 13 січня" Володимиром Ліндерманом і главою "Партії Осипова" Євгеном Осиповим.

"Надії на те, що після виборів до сейму (парламенту - ред.) країна стане на шлях міжнаціонального примирення і співпраці, не виправдалися. Більш того, ситуація різко погіршилася. Частина депутатів сейму наполегливо роздмухує націоналістичний психоз в суспільстві", - зазначили партійці.

"Ми пропонуємо внести ряд змін до Конституції Латвійської Республіки. Ці поправки кардинально змінять статус російської мови в Латвії", - наголосили в організації.

Ця акція стала відповіддю на проведений опозиційним об'єднанням збір нотаріально завірених підписів жителів країни за переклад навчання в російських школах, які фінансуються державою, латиською мовою.

Зазначимо, у Латвії мешкає понад 2,3 мільйона людей, з яких 365 тисяч, переважно російськомовні і не мають латвійського громадянства.

Нагадаємо, у листопаді 2010 року у Латвії розгорівся скандал на національному ґрунті через те, що лікар відмовився лікувати тих, хто просить його розмовляти російською мовою, або у кого є на тілі татуювання "СРСР".

Таких пацієнтів лікар назвав "російськими шовіністами" і заявив, що прийматиме їх лише в тому випадку, якщо знадобиться термінова операція.

Читайте також:

У Москві Табачника назвали "честю і совістю української інтелігенції"

На Запоріжжі відібрали у російської мови статус регіональної

У Януковича похвалилися, як Азаров вчить українську мову, а Табачник українізує народ

Партія регіонів пообіцяла припинити закриття українських шкіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: