У Латвії розпочався процес за фактом прославляння злочинів нацизму

Поліція Латвії розігнала ходу неонацистів на честь вступу до Риги військ Адольфа Гітлера та порушила з цього приводу кримінальну справу.

Поліція безпеки Латвії розпочала кримінальний процес за фактом публічного прославляння та виправдання військових злочинів нацистського режиму.

У поліції зазначили, що процес розпочато у зв'язку з профашистським маршем, організованим 1 липня націоналістами на чолі з Улдісом Фрейманіс.

Нагадаємо, хода тривала не більше 10 хвилин, її зупинила поліція. Заявленою метою акції було святкування входження до Риги 1 липня 1941 військ фашистської Німеччини, а також звільнення столиці Латвії від радянських військ.

У рамках процесу поки немає жодного затриманого і підозрюваного. Прес-секретар поліції безпеки Апсе-Круміня підтвердила, що в четвер Фрейманіс був викликаний для надання свідчень саме з цього процесу.

Президент Латвії Валдіс Затлерс, тим часом, висловив органам правопорядку подяку за відповідальні та професійні дії, які допомогли запобігти провокаційній акції.

Президент вважає, що проведення подібного заходу біля символу латвійської державності, пам'ятника Свободи, було б наругою над незалежністю країни, і акції, що провокують ворожнечу в суспільстві, неприпустимі.

Іноземні ЗМІ також не залишилися осторонь подій в Ризі. Західна преса переконана, що зупинивши ходу на честь вступу до Риги нацистських військ, Латвія уникла потенційної піар-катастрофи.

Читайте також:

У Ризі зірвали профашистський марш

Литва визнала незасудження агресії СРСР кримінальним злочином

У Криму порушили справу за поширення Mein Kampf

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: