У Латвії створять архів Другої світової війни, заснований на розповідях ветеранів

Молодіжні партії Латвії розпочинають створення архіву про події Другої світової війни, засновані на розповідях ветеранів. Цим вони планують показати, що Велика Перемога це пам'ять жертвам Другої світової війни, а не день розгрому нацизму.

Молодіжний рух "Єдина Латвія" спільно з російським федеральним агентством у справах молоді "Росмолодь" і Російським молодіжним рухом "Наші" в Латвії розпочинають проект "Наша перемога", в рамках якого до 9 травня 2010 року буде створено архів про події Другої світової війни, засновані на розповідях ветеранів.

"Щодня в світі помирає приблизно 50 ветеранів війни, що воювали за перемогу, яка принесла перемогу в усьому світі. Наш обов'язок - зберегти цю пам'ять для нас і наших дітей і запобігти фальсифікації історії. У зв'язку з цим «Єдина Латвія» до 9 травня 2010 року планує особисто зустрітися з 70 ветеранами Другої світової війни в Латвії і зняти про кожного приблизно годинний фільм", - заявили в організації.

Заключний захід проекту "Наша перемога" відбудеться 15 травня в Москві, де зберуться понад 70 000 представників молоді з усієї Росії, країн Євросоюзу та країн СНД.
Нещодавно в Латвії партія "За права людини" ("ЗаПЧЕЛ") запропонувала внести зміни до переліку святкових дат і тих, що відзначаються, щоб уточнити статус 8 і 9 травня.

За словами депутатів, наразі 8 травня відзначається як День розгрому нацизму і пам'яті жертв Другої світової війни. Партія пропонує відзначати цю дату тільки як день пам'яті жертв Другої світової війни.

У свою чергу 9 травня, яке зараз у Латвії відзначається як День Європи, партія пропонує доповнити вказівкою на святкування перемоги антігітліровской коаліції.

Читайте також:

Черновецький очолить підготовку до Дня Перемоги

9 травня в усіх містах-героях пройдуть військові паради

У параді Перемоги в Севастополі вперше візьмуть участь кораблі Росії і України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: