У Латвії відбулася демонстрація проти дискримінації нацменшин

У мітингу проти непрямої дискримінації нацменшин на ринку праці за мовними ознаками взяли участь близько 200 осіб.

У Ризі латвійські правозахисні організації провели мітинг проти дискримінації національних меншин на ринку праці.

У мітингу проти непрямої дискримінації нацменшин на ринку праці за мовними ознаками взяли участь близько 200 осіб. Демонстрація відбувалася під гаслами "Геть лінгвістичний геноцид", "Право на працю представників усіх національностей", "Зрівняти безробітних у своїх правах". Учасники акції вимагали внести зміни у трудове законодавство.

За даними служби зайнятості, з огляду на те, що курси з перекваліфікації безробітних проводяться виключно латиською мовою, 34 відсотки безробітних нелатвійців розуміють уроки лише частково, а для 54 відсотків слухачів курси повністю неефективні.

У підсумку, за словами організатора мітингу, депутата Сейму Якова Плінера, рівень безробіття серед нелатвійців на 30 відсотків вищий, а в осіб передпенсійного віку ця різниця на 95 відсотків більша, ніж у представників корінної нації. Учасники демонстрації запропонували всі курси підвищення кваліфікації проводити і російською мовою.

Нагадаємо, в 2008 році уряд Латвії збільшив список професій, представникам яких необхідно мати посвідчення про володіння державною мовою - із 48 професій він зріс до 1200. Документ потрібно було отримати до 1 січня 2010 року, але, як підрахували політики, чиновникам для перевірки всіх бажаючих знадобилося б 14 років.

Читайте також:

Латвія виставила Росії рахунок у 666 млн дол за радянську окупацію

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Влада Криму: Україна повинна розвивати російську мову

Естонські ув'язнені отримують зарплатню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: