У Латвії виправдали неонациста, який закликав до етнічних чисток

Верховний суд Латвії виправдав Андріса Йорданса, який порівняв євреїв та циган з гангреною, яку треба відсікти. Тепер неонацист візьме участь в марші до Дня пам'яті легіонерів СС.

Верховний суд Латвії виправдав Андріса Йорданса, якого в 2008 році засудили до двох років в'язниці за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Кримінальну справу проти Андріса Йорданса було порушено після того, як у лютому 2007 року на конференції Латвійського антифашистського комітету (ЛАК) він оголосив себе лідером неонацистів і заявив, що "євреї та цигани - не люди, тому їх немає в нашій організації", завданням якої є організація етнічних чисток. Більше того, Йорданс порівняв згадані ним народи з "гангреною, яку слід відсікти". Однак справу проти неонациста завели не одразу.

Обурені члени ЛАК подали заяву до Служби захисту конституції, але ні ця служба, ні прокуратура на вжили жодних дій. Тоді, як розповів співзасновник ЛАК Йосеф Корен, на початку 2008 року він передав всі матеріали спецдоповідачу ООН з расизму, расової дискримінації і ксенофобії Дуду Дьєн, який зажадав від влади Латвії дати хід "справі Йорданса".

В адміністрації президента Латвії Валдіса Затлерса визнають, що генпрокуратура порушила кримінальну справу відносно Йорданса тільки після того, як представники ООН попередили Ригу про можливі санкції.

На суді адвокат Андріса Йорданса стверджував, що його клієнт не закликав до екстремістських дій, а просто невірно використав деякі слова через не дуже добре знання російської мови. Та й сам Йорданс винним у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі себе не визнав.

День пам`яті легіонерів СС у Латвії
naviny.by
Марш у День пам`яті легіонерів СС у Латвії
Тим не менше 6 березня 2008 року ризький окружний суд засудив його до двох років в'язниці, хоча прокуратура просила лише півтора року - у ході судового засідання з'ясувалося, що в обвинуваченого є ще одна незакрита судимість.

На початку 2010 року Андріс Йорданс скористався правом на оскарження вироку. Як кажуть у Верховному суді, його скарга була прийнята до розгляду "в найбільш стислі терміни". У ході судового засідання 22 лютого Йорданс попросив долучити до матеріалів справи книгу Nelaudis ("Нелюди"), пояснивши, що наявні у неї матеріали дозволять суддям розібратися в термінології. Проте судді після короткої наради вирішили книгу з такою зухвалою назвою до справи не залучати.

Верховний суд Латвії повністю виправдав Андріса Йорданса. Текст судового рішення буде оприлюднено тільки 9 березня, після чого у позивачів - представників ЛАК - залишиться десять днів на оскарження вердикту.

Примітно, що Андріса Йорданса виправдали напередодні Дня пам'яті легіонерів СС, який в Лавтії відзначається 16 березня.

Очікується, що цього року ветерани СС і співчуваючі їм члени неонацистських організацій пройдуть маршем по Ризі не тільки під штандартами Латвійського легіону, але і під національними прапорами. У партії "Visu Latvija!" ("Все для Латвії!"), що підтримує легіонерів СС, стверджують, що 16 березня Андріс Йорданс стане одним з головних героїв маршу.

Читайте також:

У Санкт-Петербурзі затримали неонацистів, підозрюваних у вибуху на залізниці

Щоденник нацистського "Янгола смерті" придбав онук в'язня Освенцима

Російські скінхеди готуються до революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: