Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Латвії визнали депортацію кримських татар геноцидом

Латвійський сейм ухвалив відповідне рішення.

З нагоди 75 річниці депортації кримських татар, сейм Латвії ухвалив документ, у якому йдеться про те, що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу.

Про це повідомили у прес-службі парламенту Латвії.

В тексті ухваленого документа посилаються на низку історичних джерел, які вказують на цілеспрямований  геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі.

Зокрема і проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова, та щоб вижити їх з батьківщини.

Сейм у заяві також нагадує, що Росія п'ять років тому незаконно анексувала Крим. Латвійські парламентарі засуджують  тривалу політику утисків та насильства з боку Росії щодо кримських татар.

"Ті кримські татари, хто відмовляється прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років силоміць пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися", - сказав голова комісії Сейму з зовнішніх справ Ріхардс Колс.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Едгар Рінкевичс назвав тихою анексією указ російського президента про спрощену процедуру отримання громадянства РФ жителями окупованого Донбасу. Рінкевичс також заявив про необхідність рішучої реакції Європейського Союзу на дії Кремля. 

ВідеоПрокремлівські сили перемогли на парламентських виборах у Латвії

Перемогла соціал-демократична партія мера Риги Ніла Ушакова під назвою "Злагода". Політична сила, яка відстоює інтереси російськомовної частини населення і наполягає на добросусідських зв'язках із Москвою, здобула 20% голосів. Попри перемогу, "друзі Росії" скоріше за все так і залишаться в опозиції, оскільки інші партії відмовляються створювати з ними коаліцію.

Прокремлівські сили перемогли на парламентських виборах у Латвії

Залиште свій коментар

Вибір редакції