Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Латвії заборонили російську мову в приватних університетах і коледжах

Рішення ухвалив сейм країни.

Парламент Латвії ухвалив у поправки до закону про вищі заклади освіти. Новою редакцією документу передбачено заборону на навчання російською мовою у приватних університетах і коледжах.

Профільне міністерство дозволило освітнім установам завершити програми навчання, котрі вже тривають, але з настанням 2019 року зараховувати на них нових студентів буде неможливо. Така позиція обґрунтовується необхідністю державного регулювання програм навчання та критеріїв їх акредитації.

ВідеоКритика РФ і неготовність учителів: у школах нацменшин Латвії вводять навчання державною мовою

Латвія цього тижня оголосила, що переводить школи меншин на навчання державною мовою. Євросоюз дав грошей на впровадження цього проекту. Через три роки у країні викладатимуть латиською все, крім рідної мови, літератури та історії. Але не минулось без скандалу та гострої реакції з-за кордону.

Критика РФ і неготовність учителів: у школах нацменшин Латвії вводять навчання державною мовою

Зміни, які регулюють мови викладання в приватних вузах, випливають із поправок до закону про освіту, що передбачають поступовий перехід на навчання тільки державною мовою в середній школі. До сих пір закон регулював використання мов тільки в державних вишах, але освітяни дійшли переконання, що аналогічні рішення необхідні і в приватних навчальних закладах. Разом із тим освітній процес у них, як і раніше, можна буде вести на одній з мов ЄС.

У державних вищих школах Латвії навчання на мовах ЄС можливе лише для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов'язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції