Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Латвії завершилися парламентські вибори. Проросійська партія перемагає

Тепер у Сеймі може скластися коаліція із колишніх опозиціонерів.

У Латвії завершилися вибори до парламенту - Сейму. Партія "Злагода" набирає найбільше голосів виборців. 

Про це повідомляє AFP.

За даними голосування найбільше голосів набирає проросійська популістська партія "Злагода" - 19,9%. Далі - партія "Кому належить держава" (14,06%) і "Нова консервативна партія" (13,6%). 

"Жодної коаліційної комбінації, яка б виглядала здатною та стабільною, неможливо створити без "Злагоди". В іншому випадку це була б коаліція ксенофобів та прихильників геїв, і такий уряд буде триматися протягом двох-трьох тижнів", - сказав керівник партії і міський голова столиці - Риги - Нілс Ушаковс. 

Партія "Злагода" підтримувана російською меншиною Латвії, яка складає майже четверту частину країни з населенням 1,9 мільйона. Політсила не виступає проти НАТО та ЄС, проте вимагає ширших зв'язків з Москвою. 

А от в партії "Кому належить держава" заявили, що не мають "червоних ліній" і можуть об'єднуватися з усіма. А лідер партії Артус Каімінс у червні перебував у в'язниці через корупцію. 

Тепер "Злагода" може створити коаліцію з партіями-популістами і забрати 55 місць у Сеймі. Раніше проросійська сила мала 24 місця у парламенті, проте коаліцію складали провладні сили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції