Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Лаврова побачили "правовe свавілля" в арeшті пропагандиста Вишинського

У МЗС РФ називають "боротьбою з інакомисленням" арешт керівника "РИА Новости Украина".

У Росії засудили арешт керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, назвавши його "репресивними діями щодо журналіста, який завжди чесно і сумлінно виконував свій професійний обов'язок".

Про це повідомили у прес-службі МЗС РФ.

"Розцінюємо це як кричуще свавілля, наступ на свободу слова і спробу київського режиму силовими методами задушити будь-які прояви об'єктивності і неупередженого погляду на події, що відбуваються в країні", - йдеться у заяві дипломатичного відомства.

ВідеоКирилу Вишинському обрали запобіжний захід у Херсоні

Керівника агенції "РИА Новости Украина" звинувачують у державній зраді. Вишинського затримали після обшуків в офісі агенції. Підставою стала оперативна інформація, що в 2014 року країна-агресорка відправила його до Криму вести підривну діяльність.

Кирилу Вишинському обрали запобіжний захід у Херсоні

Також у російському МЗС наголосили, що вимагають негайного звільнення Вишинського.

"Закликаємо наших зарубіжних партнерів звернути, нарешті, пильну увагу на панування в Україні правового свавілля, безпринципної боротьби з будь-яким інакомисленням. Розраховуємо, що міжнародні правозахисні та журналістські структури не залишаться байдужими до долі Кирила Вишинського", - резюмували дипломати РФ.

Нагадаємо, керівник філії пропагандистського агентства “РИА Новости Украина” Кирило Вишинський був затриманий співробітниками СБУ 15 травня. Після проведених обшуків у приміщенні редакції йому закидають підривну інформаційну діяльність, антиукраїнську пропаганду в інтересах Росії.

За даними Служби безпеки, російський журналіст навесні 2014 року відвідав окупований Крим, після чого готував статті з виправданням анексії. Він готував матеріали про підтримку терористичних “Л/ДНР”. При цьому фінансування на таку діяльність, за даними слідства, надходило через Сербію із Росії. Щомісяця - 53 тисячі євро. Під час проведення обшуків у Вишинського були знайдені паспорти громадянина РФ та України, а також російські державні нагороди.

Своєю чергою, російські пропагандистські ресурси стали на захист Вишинського. Міністерство закордонних справ Росії надіслало Україні ноту протесту через обшуки в офісі інформагентства.

17 травня Херсонський суд арештував Вишинського на два місяці без можливості вийти під заставу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції