У Лаврова розгледіли "напад русофобії" в Туска і дали йому поради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіян "зачепили" слова європейського чиновника в Батумі.

Голова Європейської ради Дональд Туск ініціює заочну полеміку з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це заявила на брифінгу представник МЗС РФ Марія Захарова.

Вона заявила, що під час виступу на міжнародній конференції в Батумі 11 липня чиновник ЄС спотворив вислів російського лідера щодо розпаду СРСР – Туск нагадав слова Путіна про це, як найбільшу геополітичну катастрофу XX століття. "Хотіла б нагадати пану Туску, що, як неодноразово підкреслював президент Росії, розпад СРСР призвів до численних людських трагедій, коли десятки мільйонів наших співгромадян і співвітчизників відразу опинилися за кордоном, сім'ї та народи опинилися розділеними. Це, зокрема, стосується російськомовних жителів Прибалтики. Те, що в цих країнах, які з 2004 року є членами Європейського союзу, триває порушення їх прав і груба дискримінація за національною ознакою, пана Туска, судячи з усього, не дуже турбує. Йому треба було б зайнятися саме цими заявами, а не черговим нападом русофобії", - вважає Захарова.

Фотогалерея Будівництво мосту та ситуація на передовій. Зеленський і Туск злітали до Станиці Луганської (20 фото)

Так представниця відомства Лаврова заявила, що голова Європейської ради "відчуває дефіцит прямого спілкування з російською стороною", а тому "вже не вперше за останній час починає заочну полеміку з президентом Росії". "Цим багато хто грішить. Односторонній діалог – нова форма розмови. У зв'язку з цим хотіла б нагадати, що саме з боку ЄС свого часу було прийнято рішення про "заморожування" основних форматів взаємодії з нашою країною, включаючи саміти Росія-ЄС. Ймовірно, замість того, щоб намагатися грати на історичних темах і робити це дуже невміло, навіть незграбно, пану Туску варто було б задуматися саме про це", - заявила Захарова і додала, що погіршення стосунків Росії та ЄС відбулося не з ініціативи її країни.

Раніше в липні президент Європейської ради Дональд Туск заявив про свою непохитну повагу та підтримку Україні. під час промови українською мовою Туск зазначив, що, імовірно, це його останній візит до України як голови Європейської ради, оскільки цьогоріч завершується його каденція на цій посаді. Президент Євроради зазначив, що зі свого боку робив усе можливе, аби наблизити Україну до ЄС. Він наголосив, що Європейський Союз має поважати такого партнера, як Україна, і додав, що в його очах усі українці – герої. "У моїх очах - ви всі герої. Саме такими я бачив вас під час Революції гідності на Майдані, а також потім, коли ви захищали суверенітет і цілісність своєї країни, і водночас будували сучасну державу та запроваджували демократичні стандарти. Попри бідність, яка все ще залишається у багатьох місцях. Попри страждання, принесені війною. Попри труднощі реформ — ви встояли", - додав Туск.

ВідеоДональд Туск закликав Росію звільнити всіх незаконно затриманих українців

Звільнити Олега Сенцова і всіх політв'язнів, яких незаконно тримає у тюрмах Кремль - до цього закликав Росію президент Європейської ради Дональд Туск на саміті Україна- ЄС.  

Дональд Туск закликав Росію звільнити всіх незаконно затриманих українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції