У Лаврова сумніваються в ефективності скинутої в Афганістані  "матері всіх бомб"

Надпотужну бомбу США скинули у ніч проти п'ятниці.

У російському МЗС сумніваються в ефективності удару США із застосуванням надпотужної бомби по позиціям терористичної організації "Ісламська держава" в Афганістані.

Про це "Интерфакс" повідомив спецпредставник президента РФ з питань Афганістану, директор Другого департаменту Азії МЗС Росії Замір Кабулов.

"Американці, похвалившись, що вони скинули на Афганістан найпотужнішу бомбу, заявляють про те, що це успіх. Успіх у чому? В тому, що бомба вибухнула? Чого ви досягли? Скільки ІДІЛівців ви ліквідували? Коли будуть свідоцтва, тоді буде і предмет для дискусії", - сказа він. 

За його словами, йому б хотілося побачити докази.

Кабулов також заявив, що наразі ситуація скидається на те, що США використовують Афганістан як полігон.

Матір всіх бомб, GBU-43, MOAB, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, у ніч проти п'ятниці, 14 квітня, США застосували "матір всіх бомб", щоб зменшити простір для операцій бойовиків ІД проти американських військових радників та афганських сил безпеки.

В.о. речника Держдепартаменту США Марк Тонер зазначив, що рішення було зважене. Атаку здійснили після низки обговорень з афганським урядом.

Пізніше стало відомо, що внаслідок удару з боку США по Афганістану "матері всіх бомб" загинуло 36 ісламістів. Хоча самі терористи стверджують, що після бомбардування нібито немає ні поранених, ні вбитих.

Застосування GBU-43 – друга гучна військова операція при президентові Дональдові Трампі. Минулого тижня за його вказівкою американські військові випустили 59 ракет "Томагавк" по сирійській авіабазі Шайрат, з якої, на думку Пентагону, 4 квітня здійснювалася хімічна атака на місто Хан-Шейхун. В результаті атаки загинули щонайменше 72 людини. 

ВідеоСША скинули на Афганістан найбільшу неядерну бомбу зі свого арсеналу

Залиште свій коментар