Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У лікарні РФ недбалі медики роками заражали онкохворих дітей гепатитом – росЗМІ

Ймовірна причина зараження - "нестерильні медичні інструменти".

В онкологічному відділенні Амурської обласної дитячої клінічної лікарні в Благовєщенську діти роками заражалися гепатитом С – наразі кількість таких випадків перевалила за сотню.

Про це повідомляє "Комерсант".

Як пише газета, діти з онкодіагнозом інфікуються гепатитом у цій медустанові вже близько десяти років - щонайменше від 2009 року. Як розповіла "Комерсанту" одна з мам, дитина якої постраждала, після того, як справа набула розголосу в ЗМІ, стали з'являтися ще й інші батьки дітей з гепатитом С, які лежали в цьому відділенні.

"Ми закінчили складати списки приблизно на 100 випадках, діагноз їм був поставлений від 2013-го до грудня 2018 року. Якщо брати три останні роки, це близько 60 осіб", - розповіла вона.

У всіх потерпілих виявили один і той же споріднений тип вірусу, відзначає газета. Це означає, що вони інфікувалися в одній установі.

Причиною зараження співрозмовник "Комерсанта" назвав "нестерильні медичні інструменти". Джерело зазначило, що, "судячи з усього, проблема з інфікуванням гепатитом С в цьому відділенні існує роками, проте дитяча лікарня та місцева влада чомусь не повідомляли про неї до відповідних органів".

Разом з цим, за словами батьків, лікарі пояснювали зараження переливанням крові. Сім'ї постраждалих почали писати скарги і звернення влітку 2018 року. Лише після цього, розповіли співрозмовники газети, медсестри стали обробляти руки, надягати кожен раз нові рукавички, використовувати одноразові венозні катетери, розкривати шприци і діставати ампули у присутності пацієнтів.

До цього вони, за словами батьків, або приходили в рукавичках, або робили все без них та приходили до палати вже з набраними шприцом.

У березні ж кілька сімей звернулися з досудовою претензією до дитячої лікарні. Вони вимагали компенсацію за моральну шкоду у 10-15 мільйонів рублів щодо кожного випадку.

Своєю чергою, місцева влада каже лише про 26 інфікованих. Регіональний слідчий комітет завів кримінальну справу за фактом порушення санітарно-епідеміологічних правил.

Губернатор області Василь Орлов заявив, що випадки виявлення вірусу гепатиту С у пацієнтів лікарні фіксувалися лише протягом двох років, а перевірка персоналу лікарні, донорів джерело гепатиту С не виявила.

Нагадаємо, у Москві наприкінці минулого року сталося масове отруєння дітей у дитячих садках та школах, яке місцева влада намагається ретельно приховати. Точна кількість дітей, що захворіли дизентерією наразі не відома, втім за різними даними, лік йде вже на сотні - понад 600 осіб. Харчування у дитячі заклади постачала компанія "кухаря Путіна".

ВідеоУ Вінниці викрили банду, яка продавала неякісні препарати для онкохворих

До України незареєстровані у нас ліки нелегально потрапляти великими партіями з Росії, Туреччини та Індії. Перевозили та тримали препарати з грубим порушенням умов зберігання. Контрабандні препарати розповсюджували через лікарів онкодиспансерів у Києві, Дніпрі, Харкові, Хмельницькому та Вінниці. 

У Вінниці викрили банду, яка продавала неякісні препарати для онкохворих

Залиште свій коментар

Вибір редакції