У липні коаліція в Афганістані зазнала рекордні втрати

Із збільшенням чисельності військового контингенту коаліції в Афганістані почастішали випадки загибелі військовослужбовців.

Загибель трьох американських військовослужбовців на півдні Афганістану зробила липень найкривавішим місяцем для військ міжнародної коаліції, що діють в цій країні з 2001 року.

Таким чином, за цей місяць війська США втратили 63 людини, сили коаліції в цілому - 104.

Раніше рекордним за кількістю втрат був червень, коли загинули 102 людини.

Троє американських військових загинули в четвер в результаті двох вибухів, повідомили представники військового командування США.

Представник міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) полковник Вейн Шенкс раніше заявляв, що причиною зростання безповоротних втрат у лавах сил коаліції стало, в основному, чисельне збільшення військових контингентів в Афганістані, дислокація нових частин і підрозділів у тих афганських регіонах , де вони раніше не були присутні, а також збільшення кількості проведених бойових операцій.

На думку військових експертів, основною причиною загибелі іноземних і афганських військовослужбовців як і раніше залишаються підриви на саморобних вибухових пристроях, фугасів і мінах. Однак в останні місяці до них додалися краху військових вертольотів, збільшення кількості засідок, вогонь снайперів, а також загальне збільшення числа великих і дрібних зіткнень з бойовиками.

Найпопулярніші інтенсивні бойові дії як і раніше відбуваються на півдні і сході Афганістану, причому ситуація із забезпеченням безпеки в східних афганських провінціях також погіршується з кожним днем. Раніше спокійний афганський північ сьогодні також перетворився в зону активних бойових дій. Активність бунтівників поширилося в першу чергу на північні провінції Баглан і Кундуз, де майже щодня відбуваються зіткнення і теракти.

Приводом для початку операції США і їх союзників в Афганістані став теракт, здійснений 11 вересня 2001 в Нью-Йорку, коли за допомогою двох пасажирських літаків були зруйновані башти Всесвітнього торгового центру.

В операціях на території Афганістану беруть участь багатонаціональний контингент антитерористичної коаліції, який очолюють представники командування збройних сил США, а також контингент Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням представників НАТО.

Читайте також:

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

США скерують на фінансування Афганістану та Іраку 37 млрд дол.

США хочуть уточнити ціль війни в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: