У літаку зі Стокгольма в Лондон помер лауреат Нобелівської премії миру

Під час перельоту із Стокгольма до Лондона помер американський вчений-еколог зі світовим ім'ям, лауреат Нобелівської премії світу 2007 року Стівен Шнейдер.

Пішов з життя американський вчений-еколог зі світовим ім'ям, лауреат Нобелівської премії світу 2007 року Стівен Шнейдер. Він помер від серцевого нападу під час перельоту із Стокгольма до Лондона.

Шнейдеру було 65 років, повідомили в Станфордському університеті (штат Каліфорнія), де він займався дослідницькою діяльністю.

Учений входив до складу створеної в 1988 році Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). У 2007 році віце-президент США Альберт Гор і МГЕЗК розділили Нобелівську премію миру за їхню роботу "по створенню і поширенню більш широких знань про зміну клімату людиною та вжиття заходів, необхідних для протидії такій зміні". На церемонії вручення престижної нагороди МГЕЗК представляли близько 30 осіб.

"Він був невтомним дослідником і плодючим автором, співзасновником журналу Climatic Change і блискучим пропагандистом. Кліматології буде відчутно бракувати його внеску в розвиток цієї науки", - відгукнувся про померлого вчений Гор.

Спеціалізацією вченого були моделювання атмосферних явищ і вивчення взаємозв'язку між біологічними системами і глобальним потеплінням клімату Землі.

У 1980-х Шнейдер здобув популярність, виступаючи за кардинальне скорочення викиду "парникових газів" в атмосферу й інші нагальні заходи, покликані сповільнити процес глобальних кліматичних змін на планеті.

Досить сказати, що рекомендаціями дослідника користувалися адміністрації президентів США Річарда Ніксона, Джиммі Картера, Рональда Рейгана, обох Бушів, Білла Клінтона і Барака Обами. Шнейдер написав і опублікував у співавторстві з колегами більше 450 наукових праць.

Учений був хворий на рідкісну форму ракового захворювання - лімфомою клітин мантії - і застосував свої наукові знання для вироблення особистого режиму лікування. Отриманий досвід виклав у книзі "Пацієнт з пекла", що вийшла в світ в 2005 році.

Читайте також:

Помер відомий французький актор Бернар Жиродо

Піт Догерті потрапив до лікарні

Помер "батько" християнської демократії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: