У Литві на шпіонажі на користь Росії спіймали кількох опозиційних політиків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їхня діяльність загрожувала нацбезпеці країни.

Кілька людей затримано в Литві за підозрою в шпигунській діяльності на користь Росії - серед них колишній голова опозиційного "Соціалістичного народного фронту" Альгірдас Палецкіс.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на прокуратуру країни.

Точна кількість затриманих не називається, проте відомо, що всі вони були пов'язані з різними непарламентськими партіями. За словами генкоміссара Литви Лінаса Пярнаваса, ​​мережа, що була виявлена, "становить загрозу національній безпеці країни".

"Якби ця мережа не була викрита, думаю, Литві загрожувала б серйозна небезпека", - сказав генкоміссар.

Палецкіс був поміщений під варту ще в жовтні. Джерела стверджують, що він займався збиранням інформації на замовлення російських спецслужб і був затриманий на місці злочину.

Також серед підозрюваних - громадянин Росії Валерій Іванов, затриманий 18 грудня. У нього під час обшуку було знайдено зброю.

Директор департаменту держбезпеки (ДГБ) Дарюс Яунішкіс сказав, незаконні дії вчинялися для впливу на політичні процеси в Литві. "З цією метою вербуються особи, які можуть безпосередньо або через посередників формувати програми політичних партій або їхню структуру, користуючись різними медійними каналами, сприяти зміцненню "м'якої сили" Росії в країні", - сказав Яунішкіс.

Нагадаємо, 9 листопада в Австрії спецслужби затримали відставного полковника армії, якого підозрюють у шпигунстві для Росії протягом 20 років. Після цього міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль скасувала візит до РФ.

Посла Австрії в Москві Йоганнеса Айгнера викликали в п'ятницю до МЗС РФ через заяви Відня про шпигунство відставного офіцера австрійської армії на користь Росії. Згодом затриманий австрійський полковник зізнався, що працював на військову розвідку ГРУ. Після цього з’явилась інформація про затримання в Австрії ще одного російського шпигуна.

ВідеоВ Австрії затримали другого за тиждень російського шпигуна

Чоловік передавав Москві дані, які отримав від міжнародних партнерів Австрії. Раніше стало відомо, що Росія отримувала дані про НАТО і від полковника австрійської армії. За даними ЗМІ, шпигун відвідував семінари альянсу, а потім доповідав у Москву про звички військових керівників, їхні погляди на певні питання та настрої в армійських підрозділах. 

В Австрії затримали другого за тиждень російського шпигуна

Залиште свій коментар

Вибір редакції