У Литві саджатимуть за заперечення радянської агресії

Литовський сейм вніс зміни до кримінального кодексу: за заперечення, виправдання чи применшення радянської агресії загрожує ув'язнення до 2 років.

Литовський сейм схвалив поправки до Кримінального кодексу, що вводять покарання за заперечення або виправдання радянської агресії проти Литви.

За виправдання злочинів СРСР або нацистської Німеччини проти людства передбачається покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років.

Відповідно до змін до кримінального кодексу, штраф, арешт або позбавлення волі на строк до двох років загрожує тому, хто публічно висловить схвалення агресії СРСР або нацистської Німеччини проти Литви, заперечуватиме або применшуватиме її.

Аналогічні покарання передбачається ввести й за наклеп на учасників литовського опору, які в 1944-1953 рр. здійснювали організований збройний опір радянській окупації.

За прийняття даних поправок, ініційованих консерваторами, у першому читанні проголосував 41 парламентар, проти - 13, утрималися 25 депутатів.

Нагадаємо, 29 вересня сейм Польщі прийняв поправки до кримінального кодексу, згідно з якими за виробництво і володіння з метою поширення матеріалів, що пропагують нацистську і комуністичну ідеології, загрожує до двох років тюремного ув'язнення.

Читайте також:

Польща прирівняла комуністичну символіку до нацистської

Сейм засудив вторгнення радянських військ у Польщу в 1939 році

Росія обурилася на Польщу через "брехливу" резолюцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: