У Литві змінився переможець виборів до Сейму наприкінці підрахунку голосів

За пропорційною системою обираються усього 70 членів.

У Литві змінився переможець парламентських виборів під самий кінець підрахунку голосів виборців: за пропорційною системою виграла партія "Союз Вітчизни - Литовські християнські демократи". 

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії Литви після отримання результатів зі 100% дільниць, передає УНІАН.

Переможець отримав 21,66% голосів та 20 мандатів. "Литовський союз селян та зелених", що лідирував майже до кінця підрахунку голосів, отримав 21,55% і 19 місць у Сеймі. 

Водночас Соціал-демократична партія Литви, яка отримала у 2012 році сумарно найбільше мандатів, зараз прийшла з результатом 14,43% (13 місць). 

Згідно з даними ЦВК Литви, до парламенту також проходять Рух лібералів Литви з 9,04% (8 мандатів), "Виборча акція поляків Литви" з 5,49% (5 мандатів) і консервативна партія екс-президента Роландаса Паксаса "Порядок і справедливість" з 5,33% (5 мандатів). 

За пропорційною системою обираються усього 70 членів Сейму Литви. Ще 71 депутат буде обраний в мажоритарних округах. Для перемоги в окрузі необхідно отримати 50% + 1 голос. Однак через велику змагальність виборів майже у всіх округах переможці в першому турі визначилися лише у п'яти. 

В інших 66 округах 23 жовтня відбудеться другий тур голосування.

Нагадаємо, в Естонії нещодавно парламент вибрав президента. Країну очолила представник Естонії в Європейській лічильній комісії - Керсті Кальюлайд. Вибори Кальюлайд проходили на безальтернативній основі. Кальюлайд стала кандидатом в президенти після того, як у вересні два тури голосування не принесли результату: ніхто з учасників в них кандидатів не набрав більше половини голосів у Рійгікогу, як цього вимагає законодавство. Після цього кандидати відмовилися від участі у виборах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: