У Лівані на тлі протестів і заворушень сформувався новий уряд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уряд очолив Хасан Діяб.

У вівторок, 21 січня, Ліван, у якому тривали протести, оголосив про формування нового уряду, повідомляє Associated Press.

Уряд, до якого увійшли 20 міністрів, що представляють християнські та мусульманські общини, очолив чинний прем’єр-міністр Хасан Діяб. У своєму зверненні він сказав, його Кабінет - це перший уряд в історії Лівану, який повністю складається з технократів, а міністри не мають політичної лояльності і не є партійними.

За словами Діяба, новий уряд - це рятувальна команда, перед якою стоїть головне завдання - повернути і утримати стабільність в країні. Новопризначених міністрів підтримала шиїтська група "Хізбалла", яка має більшість у ліванському парламенті, та союзні політичні партії. 

До уряду увійшли шість жінок. Вперше міністерство оборони Лівану очолила жінка - Зейна Акар (православна), яка зайняла також пост віце-прем'єра.

Міністерство закордонних справ очолив Насиф Хітті (християнин-мароніт). Главою МВС став Мухаммед Фахмі (мусульманин-суніт). Міністром фінансів затверджений Газі Вазні (мусульманин-шиїт).

Нагадаємо, масові вуличні протести почалися в Лівані 17 жовтня 2019 року, після того як уряд анонсував введення збору на користування мессенджерами, як-от WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Збір мав становити в перерахунку 0,20 долара США на день. Згодом уряд скасував це рішення, однак протести не вщухли. Акції протесту практично паралізували життя країни.

18 жовтня прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі пообіцяв громадянам під час телевізійного звернення покращення ситуації та дав партнерам по урядовій коаліції три доби часу на розробку пропозицій щодо виходу з кризи. Реагуючи на вимоги протестувальників, урядову коаліцію залишила християнська партія "Ліванські сили". Від портфелів в уряді відмовилися віцепрем'єр-міністр та кілька міністрів від цієї партії.

Вже 21 жовтня уряд Лівану підтримав план реформ, запропонований прем'єр-міністром країни Саадом Харірі. Ухвалені урядом заходи передбачають скорочення зарплат міністрів і парламентарів удвічі. Також планується закриття або об'єднання деяких державних установ. Крім того, прем'єр Харірі пообіцяв не запроваджувати нові податки в наступному році. За його словами, саме демонстрації посприяли затвердженню пакета реформ. Утім, протестувальники у столиці країни Бейруті були незадоволені оголошеними Харірі реформами та вимагали відставки уряду. 

Відео Висока вода паралізувала рух транспорту у Лівані

Днями країною прокотився шторм, а наслідки не можуть подолати й донині. Паводки поруйнували кілька будинків, затопили центральні дороги, але чи не найбільше постраждав місцевий аеропорт. Вода підтопила тунель на виїзді і тепер машини заледве переміщаються у потоках.  

Висока вода паралізувала рух транспорту у Лівані

Залиште свій коментар

Вибір редакції