У Лівії з’явилась нова "зброя" проти Каддафі: по всій країні розклеєно карикатури

Плакатами зі знущальними зображеннями полковника Каддафі обклеєні зараз всі вулиці міста Бенгазі.

Їдкі карикатури на полковника Муамара Каддафі стали потужною агітаційною зброєю для бунтівників, які захопили східну частину Лівії. Плакатами зі знущальними зображеннями правителя обклеєні зараз всі вулиці головного міста цього району - Бенгазі.

Каддафі зображують з пачками грошей у руках, у вигляді диявола чи у вигляді поросяти. В одному штабі повстанців у центрі Бенгазі спеціально відкрили "кімнату ілюстрацій", де безперервно працюють десять художників-добровольців.

"У Тунісі, Єгипті та на Бахрейні головну роль в агітаційній війні відіграли гасла і заклики, написані на стінах будинків або вуличному асфальті. Проте в Лівії на перший план вийшли карикатури", - відзначає кореспондент.

"Я ледь не з дитинства малював Каддафі. Однак боявся, що картинки помітять, і викидав їх у пустелі. Як добре, що тепер це можна робити вільно!", - повідомив один із художників, 20-річний студент.

Агітаційна війна у бунтівників йде успішно, чого не скажеш про підготовку до реальних зіткнень, відзначає кореспондент однієї з японських газет. Супротивники Каддафі погано озброєні, у армійських підрозділів, які перейшли на їхній бік, помітно в основному легку стрілецьку зброю.

Як стверджує у своєму блозі карикатуристка Ліза Доннеллі, Каддафі легко малювати - за 42 роки його правління карикатуристи набили руку на його шаржах. Але тепер, на її думку, він перетворився з клоуна в лиходія, і карикатуристам варто задуматися над тим, як відобразити у своїх роботах сучасний розвиток подій в Лівії.

Сама Доннеллі зобразила Каддафі під парасолькою (під якою він виступив з однією з перших промов на початку повстання), яким він прикривається від граду черевиків, що символізують в мусульманській культурі образу і прокляття.

Карикатуристка наводить також творчі знахідки своїх колег: наприклад, Муаммара Каддафі зображують пілотом бомбардувальника у вигляді труни. Автор іншого малюнка зобразив главу держави в його улюблених темних окулярах, в яких відображається скажений натовп.

Читайте також:

Експерти: США готують Каддафі долю Саддама Хусейна

У розгромленому палаці Каддафі знайшли таємний бункер (відео)

Каддафі напророчили, що він накладе на себе руки, як Гітлер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: