У Лівії загинули до 35 російських найманців. Деякі з них воювали за бойовиків на Донбасі – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тіла загиблих повинні доставити до Росії наприкінці жовтня.

У Лівії загинули від 10 до 35 найманців російської приватної військової компанії "Вагнер", які воюють на боці бунтівного генерала Халіфи Хафтара.

Про це повідомляє "Медуза" з посиланням чотирьох найманців, людину з керівництва "Союзу добровольців Донбасу", пов'язаного з ринком ПВК ветерана ФСБ і близької до керівництва "Вагнера" людини.

Перші повідомлення про загибель російських найманців у Лівії з'явилися в арабомовних акаунтах у Twitter, потім схожу інформацію з посиланням на лівійські урядові сили опублікував канал "Аль-Джазіра", а також Bloomberg.

Згідно з цими повідомленнями, 9 вересня внаслідок авіаудару по будинку, де розташовувався штаб бунтівних військ у місті Каср-Бен-Гашир на південь від Тріполі, загинули семеро росіян.

Угрупування, лояльне визнаному ООН уряду Лівії, опублікувало відео з особистими речами російського найманця, покинутими під час авіанальоту. Серед них була картка російського "Сбербанку" на ім'я Вадима Бекшенева.

Співрозмовники "Медузи" кажуть про різну кількість загиблих – від 10 до 35. Всі вони вихідці з трьох регіонів Росії: Краснодарського краю, Свердловської і Мурманської областей. Тіло одного із загиблих – найманця з позивним "Академік" – вже привезли до Мурманська. Решту повинні доставити до Росії наприкінці жовтня.

Керівник уральського відділення "Союзу добровольців Донбасу" Максим Хлопін, який особисто знайомий із загиблими, назвав журналістам імена двох ліквідованих російських найманців – Артем Нев'янцев з позивним „Халк“ і Гнат Боричев з позивним „Беня“.

Мешнкаць Єкатеринбурга Артем Нев'янцев згадується на сайті "Миротворець". Згідно з цими даними, Нев'янцев з 2014 року воював у "козацьких військах" на боці бойовиків на Донбасі, він був військовим розвідником, кулеметником і брав участь у штурмах.

Загиблий у Сирії найманець Артем Невьянцев
Центр "Миротворець"
Артем Нев'янцев з позивним „Халк“ воював на Донбасі на боці бойовиків.

Ще один загиблий у Лівії житель Єкатеринбурга Гнат Боричев разом зі своїм братом був охоронцем ватажка бойовиків "ЛНР" Олександра Бєднова, якого ліквідували у 2015 році. Під час замаху на останнього загинув брат Боричева, а сам найманець вижив.

Нагадаємо, під час наступу бунтівного генерала Халіфи Хафтара на столицю Лівії Тріполі загинули близько 3 тисяч осіб, ще сотням тисяч довелося покинути свої будинки. Тим часом РФ відправляє на підтримку Хафтару військових ПВК "Вагнера", а визнаний ООН прем'єр під час виступу на Генасамблеї благає зупинити масове вбивство своїх співгромадян. ТСН.uа розповідає, як розвиваються події в африканській країні, як конфлікт підтримує РФ і чим це небезпечно для Європи.

Відео Поблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

Жертвами військових сутичок уже стала щонайменше 21 людина, серед них і лікар з організації Червоний Хрест. Ще кілька десятків осіб отримали поранення. З 2011 року Лівія перебуває в політичній нестабільності. Офіційна влада переконана, що бойовики намагаються здійснити переворот. З епіцентру протистояння нині терміново евакуйовують мирних жителів та іноземців.  

Поблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції