У Лівії завдали авіаудару по військовій академії, загинули десятки курсантів - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість жертв - віком від 18 до 22 років.

У столиці Лівії Тріполі провели авіаудар по військовій академії, загинули десятки курсантів.

Про це повідомляє Al Jazeera.

"Повітряна атака на військову школу в Тріполі убила 28 курсантів і поранила ще десятки", - заявив представник міністерства охорони здоров'я уряду національної згоди, підтримуваного Організацією Об'єднаних Націй Амін аль-Хашемі.

За його словами, під час атаки кадети збиралися на плацу перед тим, як йти до своїх гуртожитків.

Також зазначається, що більшість жертв - військові студенти з різних міст Лівії віком від 18 до 22 років.

Водночас представники влади не відкидають, що кількість загиблих може зрости, адже медикам важко упізнати тіла, які були спалені або розірвані в результаті авіаудару.

Тим часом в уряді національної згоди назвали відповідальною за атаку лівійську національну армію.

Нагадаємо, раніше у Лівії оголосили мобілізацію для "вигнання іноземних сил"

У листопаді 2018 року Туреччина підписала меморандум про військове співробітництво з урядом Лівії. Він дозволяє Анкарі розмістити своїх військових інструкторів та озброєння у Лівії за запитом уряду цієї країни. Для відправки бойових підрозділів Ердогану потрібна була згода парламенту.

4 квітня 2019 року командувач самопроголошеної "Лівійської національної армії" Халіфа Хафтар наказав своїм підрозділам розпочати наступ на столицю країни Триполі. Уже кілька місяців інтенсивні бої довкола міста не вщухають. 12 грудня Халіфа Хафтар оголосив про наступ на центр Триполі та "вирішальну битву" за столицю країни.

На сьогодні в Лівії зберігається двовладдя. На заході країни у столиці Триполі перебуває сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на ЛНА на чолі з Халіфою Хафтаром. Він отримує військову підтримку з боку Єгипту та Об'єднаних Арабських Еміратів. Експерти кажуть і про підтримку Хафтара Москвою. Раніше Ердоган заявив про перебування у Лівії на боці Хафтара семи тисяч іноземних найманців, зокрема й двох тисяч - з російської ПВК "Вагнер".

Залиште свій коментар

Вибір редакції