У лівійських повстанців закінчилися гроші

Повстанці поскаржилися, що країни Заходу не допомогають їм фінансово, і у них зовсім не залишилось грошей.

Бунтівний уряд у Лівії повністю вичерпав свої фінансові ресурси. Про це 18 червня заявив міністр фінансів і нафтової промисловості бунтівного уряду в Бенгазі Алі Тарун.

За словами Тарун, нафтовидобуток на родовищах, які контролюють повстанці, зупинено через бойові дії, і у заколотників не залишилося ніяких засобів для існування.

"У нас зовсім не залишилось (грошей), все ось-ось закінчиться. Це повний провал", - заявив міністр.

На його думку, у настільки скрутному становищі повстанці виявилися через те, що країни Заходу, порушуючи дані обіцянки, відмовляються надати Бенгазі фінансову допомогу. "Вони (західні країни) або не розуміють, або їм все одно", - поскаржився Тарун.

У той же час міністр заявив, що революція в Лівії буде продовжена: "Люди гинули і продовжують гинути за революцію. Ми що-небудь придумаємо".

Так, за словами Тарун, повстанці ведуть переговори з зарубіжними нафтовими компаніями (називалися, зокрема, німецька Wintershall і французька Total), у тому числі і з тими, які в минулому співпрацювали з режимом Муаммара Каддафі.

"Нам потрібна допомога і ми виконаємо зобов'язання за всіма контрактами, - запевнив Алі Тарун. - У нас тільки один ворог: Каддафі та його головорізи. У тому, що стосується бізнесу і компаній, тут у нас ворогів немає".

Громадянська війна в Лівії триває з лютого 2011 року. Незважаючи на те, що з 19 березня в країні проводиться військова операція під проводом НАТО, ні повстанці, ні урядові війська досі не змогли добитися рішучої перемоги.

Міжнародна операція в Лівії була санкціонована ООН, її проведення стало можливе після прийняття Радою безпеки резолюції 1978, яка надала союзникам право використовувати будь-які засоби для захисту мирного населення.

Незважаючи на те, що деякі держави визнали уряд повстанців і навіть почали передавати заколотникам зброю, формально операція в країні не спрямована на підтримку будь-якої з протиборчих сторін.

Раніше деякі країни (у тому числі США і Франція) обіцяли передати повстанцям кошти із заморожених рахунків Каддафі і його оточення, однак дипломатичні джерела визнавали, що цей план пов'язаний з бюрократичними та юридичними перешкодами, на подолання яких можуть знадобитися роки.

Читайте також:

Лівійські повстанці навчають новобранців по відеогрі Call of Duty

Лівійські повстанці назвали себе Національною визвольною армією

Лівійські повстанці відмовилися від будь-яких переговорів з Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: